Accessibility
viirus
COVID-19

Цель Эстонии заключается в том, чтобы предоставить в 2021 году возможность всем жителям Эстонии пройти вакцинацию от COVID-19 и достичь максимально возможного охвата вакцинацией. Очень важно защитить наиболее уязвимых жителей Эстонии, то есть группы риска.

Подробнее
Детская вакцинация

Организм каждого ребенка защищает иммунная система. В наших силах усилить эту систему с учетом ее особенностей.

Подробнее
Вакцинация взрослых

Взрослые ежедневно соприкасаются с тысячами возбудителей болезни. Иммунная система обеспечивает защиту от них, которая постоянно незаметно работает.

Подробнее
Медицинским работникам

Медицинским работникам принадлежит важнейшая роль в проведении вакцинации. Люди принимают решение под действием информации и разъяснений медицинских работников, собранная ими обратная связь и статистика помогают сориентировать политику вакцинации

Подробнее

TULE VARJU!

Tule varju banner

Kampaania "Tule varju!"

Tänu vaktsineerimisele on Eestist kadunud mitmed haigused, mis siiani maailmas veel liikvel on – näiteks pole Eestis enam lastehalvatust, mis siiani maailmas veel eksisteerib.

 

Haiguse puhangute ennetamiseks ehk karjaimmuunsuse saavutamiseks peab vaktsineerimisega hõlmatus olema vähemalt 95%. Seega annab iga vaktsineeritu panuse tervema ühiskonna püsimisse. Oluline on ka tõsiasi, et kõik inimesed ei saa oma lapsi tervislikel põhjustel vaktsineerida ning näiteks puuduliku immuunsusega inimesed võivad vaktsineerimata inimeselt neile ohtliku nakkuse saada.

 

Arvestades vaktsiinide kasutuse ulatust ja teatatud tõsiste kõrvaltoimete arvu, võib öelda, et vaktsiinid on väga ohutud ravimid. Nende kasutamisest saadav kasu (haiguse ärahoidmine, kannatuste vähendamine ja ravikulude kokkuhoid) ületab kindlalt võimalikud ohud.

 

Vaktsiinide kõrvaltoimed on haruldased ja enamjaolt kerged. 2018. aastal väljastati Eestis hulgimüügist apteekidele ja haiglatele ligikaudu 458 768 vaktsiiniannust, vaktsiinide kõrvaltoimeid oli kokku 113, neist tõsiseid 23. Seega oli tõsise kõrvaltoime esinemise sagedus 0,005%. 

 

Terviseameti kampaania „Tule varju!“ peamiseks sümboliks on vaktsineerimise kaitsvat ja ühendavat olemust sümboliseeriv vihmavari, mis kutsub inimesi kaitsma nii enda kui oma laste ning kaaskodanike tervist läbi jaatava suhtumise vaktsineerimisse ja läbi vastava käitumise.

Vaktsineeri ja tule varju!