Accessibility
viirus
COVID-19

Estonia has set itself the aim of making the COVID-19 vaccination available to all Estonian residents in 2021, and to achieving the vaccination of the highest possible share of the population. It is very important to protect the most vulnerable residents in Estonia and those individuals who are included in risk groups.

Read more
Vaccinating children

The body of each child is protected by their immune system. It is in our power to strengthen this system even more, taking into account the characteristics of a child’s immune system.

Read more
Vaccination of adults

An average adult is exposed to thousands of pathogens daily. The immune system, which works continuously and imperceptibly, protects the body from those pathogens.

Read more
For healthcare workers

Healthcare workers professionals play a very important role in conducting vaccination. The information and explanations received from them affect people's decisions, and the feedback and statistics collected help direct vaccination policies.

Read more

TULE VARJU!

Tule varju banner

Kampaania "Tule varju!"

Tänu vaktsineerimisele on Eestist kadunud mitmed haigused, mis siiani maailmas veel liikvel on – näiteks pole Eestis enam lastehalvatust, mis siiani maailmas veel eksisteerib.

 

Haiguse puhangute ennetamiseks ehk karjaimmuunsuse saavutamiseks peab vaktsineerimisega hõlmatus olema vähemalt 95%. Seega annab iga vaktsineeritu panuse tervema ühiskonna püsimisse. Oluline on ka tõsiasi, et kõik inimesed ei saa oma lapsi tervislikel põhjustel vaktsineerida ning näiteks puuduliku immuunsusega inimesed võivad vaktsineerimata inimeselt neile ohtliku nakkuse saada.

 

Arvestades vaktsiinide kasutuse ulatust ja teatatud tõsiste kõrvaltoimete arvu, võib öelda, et vaktsiinid on väga ohutud ravimid. Nende kasutamisest saadav kasu (haiguse ärahoidmine, kannatuste vähendamine ja ravikulude kokkuhoid) ületab kindlalt võimalikud ohud.

 

Vaktsiinide kõrvaltoimed on haruldased ja enamjaolt kerged. 2018. aastal väljastati Eestis hulgimüügist apteekidele ja haiglatele ligikaudu 458 768 vaktsiiniannust, vaktsiinide kõrvaltoimeid oli kokku 113, neist tõsiseid 23. Seega oli tõsise kõrvaltoime esinemise sagedus 0,005%. 

 

Terviseameti kampaania „Tule varju!“ peamiseks sümboliks on vaktsineerimise kaitsvat ja ühendavat olemust sümboliseeriv vihmavari, mis kutsub inimesi kaitsma nii enda kui oma laste ning kaaskodanike tervist läbi jaatava suhtumise vaktsineerimisse ja läbi vastava käitumise.

Vaktsineeri ja tule varju!