Vaegnägijatele
viirus
COVID-19

Eesti eesmärgiks on võimaldada 2021. aastal kõigile Eesti elanikele vaktsineerimist COVID-19 haiguse vastu ja saavutada võimalikult kõrge hõlmatus vaktsineerimisega. Väga oluline on kaitsta enim haavatavaid elanikke ehk riskirühmi.

Loe edasi
Laste vaktsineerimine

Iga lapse organismi kaitseb immuunsüsteem. Meie võimuses on seda süsteemi tema eripärasid arvestades tugevamaks muuta.

Loe edasi
Täiskasvanutele

Täiskasvanu puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Loe edasi
Tervishoiutöötajatele

Tervishoiutöötajatel on väga oluline roll vaktsineerimise elluviimisel. Neilt saadud info ja selgitused mõjutavad inimeste otsuseid ning kogutud tagasiside ja statistika aitavad suunata vaktsineerimispoliitikat.

Loe edasi

TULE VARJU!

Tule varju banner

Kampaania "Tule varju!"

Tänu vaktsineerimisele on Eestist kadunud mitmed haigused, mis siiani maailmas veel liikvel on – näiteks pole Eestis enam lastehalvatust, mis siiani maailmas veel eksisteerib.

 

Haiguse puhangute ennetamiseks ehk karjaimmuunsuse saavutamiseks peab vaktsineerimisega hõlmatus olema vähemalt 95%. Seega annab iga vaktsineeritu panuse tervema ühiskonna püsimisse. Oluline on ka tõsiasi, et kõik inimesed ei saa oma lapsi tervislikel põhjustel vaktsineerida ning näiteks puuduliku immuunsusega inimesed võivad vaktsineerimata inimeselt neile ohtliku nakkuse saada.

 

Arvestades vaktsiinide kasutuse ulatust ja teatatud tõsiste kõrvaltoimete arvu, võib öelda, et vaktsiinid on väga ohutud ravimid. Nende kasutamisest saadav kasu (haiguse ärahoidmine, kannatuste vähendamine ja ravikulude kokkuhoid) ületab kindlalt võimalikud ohud.

 

Vaktsiinide kõrvaltoimed on haruldased ja enamjaolt kerged. 2018. aastal väljastati Eestis hulgimüügist apteekidele ja haiglatele ligikaudu 458 768 vaktsiiniannust, vaktsiinide kõrvaltoimeid oli kokku 113, neist tõsiseid 23. Seega oli tõsise kõrvaltoime esinemise sagedus 0,005%. 

 

Terviseameti kampaania „Tule varju!“ peamiseks sümboliks on vaktsineerimise kaitsvat ja ühendavat olemust sümboliseeriv vihmavari, mis kutsub inimesi kaitsma nii enda kui oma laste ning kaaskodanike tervist läbi jaatava suhtumise vaktsineerimisse ja läbi vastava käitumise.

Vaktsineeri ja tule varju!