Vaegnägijatele
Laste vaktsineerimine

Iga lapse organismi kaitseb immuunsüsteem. Meie võimuses on seda süsteemi tema eripärasid arvestades tugevamaks muuta.

Loe edasi
Täiskasvanutele

Täiskasvanu puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Loe edasi
Tervishoiutöötajatele

Tervishoiutöötajatel on väga oluline roll vaktsineerimise elluviimisel. Neilt saadud info ja selgitused mõjutavad inimeste otsuseid ning kogutud tagasiside ja statistika aitavad suunata vaktsineerimispoliitikat.

Loe edasi
Reisivaktsineerimine ja profülaktika

Nakkushaiguste vältimiseks peaksid riskipiirkondadesse sõitjad pöörduma vähemalt 4 nädalat enne reisi algust oma perearsti poole või reisimeditsiini kabinetti tervisekontrolliks ja vajadusel ka vaktsineerimiseks.

Loe edasi

WHO: Zika vaktsiin on vajalik

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) abi-peadirektor dr. Marie-Paule Kieny sõnul on WHO õppinud Ebola epideemia kogemusest ja näeb tõsist vajadust luua võimalikult kiiresti vaktsiin Zika-viirusnakkuse vastu ning alustada selle katsetusi loomadel ja kliinilisi katseid inimestel.

WHO andmetel tegeleb Zika-vaktsiini kandidaadi loomisega 15 ettevõtet ja uurimisrühma. Nendest on DNA vaktsiini kandidaadi loomisega kõige kaugemale jõudnud üks USA ettevõte ja inaktiveeritud vaktsiini kandidaadi loomisega India ettevõte.

Alustatud on vaktsiini loomkatsetega hiirtel, millega on saadud hea B- ja T-rakuline immuunvastus. Vaktsiini kliiniliste katsetega inimestel loodetakse alustada käesoleva aasta lõpupoole.

WHO hinnangul kulub Zika-vaktsiini ulatuslike kliiniliste katsete alustamiseni vähemalt 18 kuud.  Vaktsiini loomine on väga töömahukas tegevus, sest see peab olema ohutu, kvaliteetne ja efektiivselt kujundama immuunkaitset inimestel. Zika-vaktsiini loomine on keerukam sellevõrra, et see peab olema ohutu ja efektiivne reproduktiivses eas naistele, kes on Zika-viirusnakkuse riskirühm.

Loe lähemalt:
Uudis WHO veebilehel