Accessibility
Детская вакцинация

Организм каждого ребенка защищает иммунная система. В наших силах усилить эту систему с учетом ее особенностей.

Подробнее
Вакцинация взрослых

Взрослые ежедневно соприкасаются с тысячами возбудителей болезни. Иммунная система обеспечивает защиту от них, которая постоянно незаметно работает.

Подробнее
Tervishoiutöötajatele

Медицинским работникам принадлежит важнейшая роль в проведении вакцинации. Люди принимают решение под действием информации и разъяснений медицинских работников, собранная ими обратная связь и статистика помогают сориентировать политику вакцинации

Подробнее
Вакцинация перед поездкой

Для предотвращения инфекционных болезней тем, кто отправляется в районы риска, следует самое позднее за 4 недели до выезда обратиться к семейному врачу или в кабинет туристической медицины для проверки состояния здоровья и, при необходимости, вакцинации.

Подробнее

WHO: Zika vaktsiin on vajalik

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) abi-peadirektor dr. Marie-Paule Kieny sõnul on WHO õppinud Ebola epideemia kogemusest ja näeb tõsist vajadust luua võimalikult kiiresti vaktsiin Zika-viirusnakkuse vastu ning alustada selle katsetusi loomadel ja kliinilisi katseid inimestel.

WHO andmetel tegeleb Zika-vaktsiini kandidaadi loomisega 15 ettevõtet ja uurimisrühma. Nendest on DNA vaktsiini kandidaadi loomisega kõige kaugemale jõudnud üks USA ettevõte ja inaktiveeritud vaktsiini kandidaadi loomisega India ettevõte.

Alustatud on vaktsiini loomkatsetega hiirtel, millega on saadud hea B- ja T-rakuline immuunvastus. Vaktsiini kliiniliste katsetega inimestel loodetakse alustada käesoleva aasta lõpupoole.

WHO hinnangul kulub Zika-vaktsiini ulatuslike kliiniliste katsete alustamiseni vähemalt 18 kuud.  Vaktsiini loomine on väga töömahukas tegevus, sest see peab olema ohutu, kvaliteetne ja efektiivselt kujundama immuunkaitset inimestel. Zika-vaktsiini loomine on keerukam sellevõrra, et see peab olema ohutu ja efektiivne reproduktiivses eas naistele, kes on Zika-viirusnakkuse riskirühm.

Loe lähemalt:
Uudis WHO veebilehel