Vaegnägijatele
Laste vaktsineerimine

Iga lapse organismi kaitseb immuunsüsteem. Meie võimuses on seda süsteemi tema eripärasid arvestades tugevamaks muuta.

Loe edasi
Täiskasvanutele

Täiskasvanu puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Loe edasi
Tervishoiutöötajatele

Tervishoiutöötajatel on väga oluline roll vaktsineerimise elluviimisel. Neilt saadud info ja selgitused mõjutavad inimeste otsuseid ning kogutud tagasiside ja statistika aitavad suunata vaktsineerimispoliitikat.

Loe edasi
Reisivaktsineerimine ja profülaktika

Nakkushaiguste vältimiseks peaksid riskipiirkondadesse sõitjad pöörduma vähemalt 4 nädalat enne reisi algust oma perearsti poole või reisimeditsiini kabinetti tervisekontrolliks ja vajadusel ka vaktsineerimiseks.

Loe edasi

Teadmiseks reisijatele: Iisraelis on leitud lastehalvatustõve viirusi

Selles piirkonnas ringlev metsik poliomüeliidiviirus on Lõuna-Aasia genotüüp, mis levis 2012. aastal Pakistanis ja Egiptuses Kairos.

Kuni käesoleva aasta septembrikuu keskpaigani ei ole Israelis esinenud lastehalvatustõve juhte inimeste seas. Augustikuus alustati kõikide kuni üheksa aasta vanuste laste vaktsineerimist lastehalvatustõve vastu, sest ainult elanike üldine tõhus immuunsusefoon tagab kaitse poliomüeliiti nakatumise vastu.

Arvestades seda, et Eesti elanikud külastavad küllalt sageli Israeli, soovitame neil enne Israeli sõitmist:

- kontrollida perearsti juures oma poliomüeliidi vastase vaktsineerimise seisundit ja juhul, kui täiskasvanut või last ei ole viimase 10 aasta jooksul vaktsineeritud lastehalvatustõve vastu, vaktsineerida poliomüeliidivaktsiini ühe annusega. Eestis vaktsineeritakse lapsi immuniseerimiskava alusel poliomüeliidi vastu viimast korda 6-7 aasta vanuses,

- nimetatud piirkonnas viibimisel täita isikliku hügieeni nõudeid (pesta käsi) ning järgida toitumise ja joogivee tarvitamise ohutuse nõudeid, sest poliomüeliidiviirused levivad eeskätt toidu ja joogiveega.