Accessibility
Детская вакцинация

Организм каждого ребенка защищает иммунная система. В наших силах усилить эту систему с учетом ее особенностей.

Подробнее
Вакцинация взрослых

Взрослые ежедневно соприкасаются с тысячами возбудителей болезни. Иммунная система обеспечивает защиту от них, которая постоянно незаметно работает.

Подробнее
Tervishoiutöötajatele

Медицинским работникам принадлежит важнейшая роль в проведении вакцинации. Люди принимают решение под действием информации и разъяснений медицинских работников, собранная ими обратная связь и статистика помогают сориентировать политику вакцинации

Подробнее
Вакцинация перед поездкой

Для предотвращения инфекционных болезней тем, кто отправляется в районы риска, следует самое позднее за 4 недели до выезда обратиться к семейному врачу или в кабинет туристической медицины для проверки состояния здоровья и, при необходимости, вакцинации.

Подробнее

Gripipäeval toimuv gripifoorum keskendub riskirühmadele

Foorumil arutatakse, kes ja miks kuuluvad gripi suhtes riskirühmadesse ning kuidas, miks ja millal tuleks riskirühmadesse kuuluvaid patsiente kaitsta. Eelmise gripihooaja kokkuvõte kinnitas, et tervise või vanuse mõttes riskirühmadesse kuuluvad inimesed on gripi suhtes kõige kaitsetumad. Gripi tõttu hospitaliseeriti möödunud aastal Eestis 376 inimest, neist 57 vajasid intensiivravi. Intensiivravi vajanutest 93-l protsendil oli kaasuvaid haigusi. 22 inimese elu arstidel päästa ei õnnestunud, ükski gripi tõttu surnud inimene ei olnud gripi vastu vaktsineeritud.

Gripifoorumi avab tervise- ja tööminister Urmas Kruuse. Möödunud hooajast teeb täpsema ülevaate terviseameti gripispetsialist Olga Sadikova. Tartu Ülikooli Kliinikumi infektsioonhaiguste arst Vivika Adamson räägib, milline on gripp ja gripi patsient tervishoiuasutuse vaates. Viimastest ülemaailmsetest riskirühmade gripivastase vaktsineerimise soovitustest kõneleb Dr Philipp Lambach WHOst.

Tallinnas Sokos Hotel Viru konverentsisaalis toimuva gripifoorumi korraldajateks on Terviseamet ja Sotsiaalministeerium koos WHO esindusega Eestis.

Foorumile on oodatud tervishoiutöötajad, kes oma tavatöös puutuvad kokku gripi riskirühma arvestatud inimestega. Riskirühmadeks loetakse 65-aastased ja vanemad, aneemiat, kroonilist kopsu-, südame-, neerude või ainevahetuse süsteemi haigusi põdevad inimesed või rasedad. Samuti tööalaselt ohustatud inimesed või inimesed, kes võivad levitada grippi riskirühmadele.

Gripifoorumi kutse koos täpse ajakavaga leiad siit

Lisainfot gripi kohta vaata siit