Accessibility
Laste vaktsineerimine

Iga lapse organismi kaitseb immuunsüsteem. Meie võimuses on seda süsteemi tema eripärasid arvestades tugevamaks muuta.

Read more
Täiskasvanutele

Täiskasvanu puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Read more
Tervishoiutöötajatele

Tervishoiutöötajatel on väga oluline roll vaktsineerimise elluviimisel. Neilt saadud info ja selgitused mõjutavad inimeste otsuseid ning kogutud tagasiside ja statistika aitavad suunata vaktsineerimispoliitikat.

Read more
Reisivaktsineerimine ja profülaktika

Nakkushaiguste vältimiseks peaksid riskipiirkondadesse sõitjad pöörduma vähemalt 4 nädalat enne reisi algust oma perearsti poole või reisimeditsiini kabinetti tervisekontrolliks ja vajadusel ka vaktsineerimiseks.

Read more

Gripipäeval toimuv gripifoorum keskendub riskirühmadele

Foorumil arutatakse, kes ja miks kuuluvad gripi suhtes riskirühmadesse ning kuidas, miks ja millal tuleks riskirühmadesse kuuluvaid patsiente kaitsta. Eelmise gripihooaja kokkuvõte kinnitas, et tervise või vanuse mõttes riskirühmadesse kuuluvad inimesed on gripi suhtes kõige kaitsetumad. Gripi tõttu hospitaliseeriti möödunud aastal Eestis 376 inimest, neist 57 vajasid intensiivravi. Intensiivravi vajanutest 93-l protsendil oli kaasuvaid haigusi. 22 inimese elu arstidel päästa ei õnnestunud, ükski gripi tõttu surnud inimene ei olnud gripi vastu vaktsineeritud.

Gripifoorumi avab tervise- ja tööminister Urmas Kruuse. Möödunud hooajast teeb täpsema ülevaate terviseameti gripispetsialist Olga Sadikova. Tartu Ülikooli Kliinikumi infektsioonhaiguste arst Vivika Adamson räägib, milline on gripp ja gripi patsient tervishoiuasutuse vaates. Viimastest ülemaailmsetest riskirühmade gripivastase vaktsineerimise soovitustest kõneleb Dr Philipp Lambach WHOst.

Tallinnas Sokos Hotel Viru konverentsisaalis toimuva gripifoorumi korraldajateks on Terviseamet ja Sotsiaalministeerium koos WHO esindusega Eestis.

Foorumile on oodatud tervishoiutöötajad, kes oma tavatöös puutuvad kokku gripi riskirühma arvestatud inimestega. Riskirühmadeks loetakse 65-aastased ja vanemad, aneemiat, kroonilist kopsu-, südame-, neerude või ainevahetuse süsteemi haigusi põdevad inimesed või rasedad. Samuti tööalaselt ohustatud inimesed või inimesed, kes võivad levitada grippi riskirühmadele.

Gripifoorumi kutse koos täpse ajakavaga leiad siit

Lisainfot gripi kohta vaata siit