Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Доступность
Детская вакцинация

Организм каждого ребенка защищает иммунная система. В наших силах усилить эту систему с учетом ее особенностей.

Подробнее
Вакцинация взрослых

Взрослые ежедневно соприкасаются с тысячами возбудителей болезни. Иммунная система обеспечивает защиту от них, которая постоянно незаметно работает.

Подробнее
Вакцинация

Наука и технология предоставили в наше распоряжение эффективное средство борьбы с инфекционными болезнями. Средство, которое сохраняет здоровье сегодня и на годы вперед. Вакцинация защищает здоровье и самого человека, и его близких, и многих других. 

Подробнее

Gripiblogi, 14 nädal (30.03 – 05.04): gripp näitab taandumise märke, ülemiste hingamisteede nakkused levivad jõudsalt

09. апр 2020

pilt: tabletid ja kraadiklaas

Ajavahemikul 30. märtsist 5.aprillini pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arsti juurde 6 215 inimest, neist veidi üle veerandi juhtudel olid haigestunuteks lapsed. Kõige rohkem oli arstile pöördunute seas on inimesi vanuses 30-64 ja vanemaealisi patsiente.

 

Viimase kolme nädala jooksul on ülemiste hingamisteede nakkustesse nakatunute arv kasvanud 30 protsendi võrra. Terviseameti gripikeskuse peaspetsialisti Olga Sadikova hinnangul võib siin põhjust otsida tõenäoliselt selles, et üldpildis on sagenenud patsientide pöördumine perearsti poole ägedate respiratoorsete nähtude tõttu seoses COVID-19 kahtluse ja testimise vajadusega või ka vajadusega vormistada haigusleht kontaktsetele.

 

Suure tõenäosusega said ülemiste hingamisteede viirushaiguse diagnoosi nii need inimesed, kes olid kontaktis COVID patsientiga ja pidid püsima isoleerituna kodus kui ka need, kes haigestusid ükskõik milliste respiratoorsete nähtude või palavikuga, kuid laboratoorset uuringut  SARS-COV-2 tuvastamiseks ei ole teostatud või osutus negatiivseks,“ selgitas Sadikova.
 

Gripp näitab taandumise märke

Grippi haigestumus on ajavahemikus 30.03-05.04 olnud langustrendis, vähenedes eelneva nädalaga võrreldes 26 protsenti. Laboratoorse kinnituse said 4 gripiviirust, neist 2 olid A- ja 2 B-gripiviirused. Gripilaadsete haiguste arv on valdavalt seotud RS-viirusega. Grippi haigestumuse intensiivsust võib hinnata madalaks, kuid gripiviirusega seotud haigusjuhte registreeritakse endiselt üle Eesti.

 

Peaspetsialist Olga Sadikova sõnul tuleb aga silmas pidada, et kuigi laboratoorselt kinnitatud ägedate respiratoorsete haiguste juhtude arv on märkimisväärselt langenud, on see eeskätt seotud olukorraga, kus inimesed pöörduvad arstide poole pigem telefoni või e-maili teel. Nõnda ei pruugi laboristatistika peegeldada tegelikku haigestumiste hulka.

 

Tervise- ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse andmetel lisandub jätkuvalt haiglaravi vajavaid haigestunuid. Hooaja algusest on gripi tõttu haiglasse sattunud 569 patsienti, neist üle 54 protsendi olid tööealised või vanemad. Kahjuks tuleb tõdeda, et hospitaliseerimiste juurekasv tuleneb eelkõige vanemaealiste patsientide tõusnud grippi haigestumist. 

 

Paraku peab aga sel nädalal teatama ka ühest surmaga lõppenud gripijuhtumist. Kuue haigla andmete põhjal on hooajal on intensiivravi osakonda sattunud 21 inimest, neist on gripi tõttu surnud 12 inimest, noorim neist 9 kuune, vanim 85 aastane. Kõik kuulusid riskirühmadesse.