Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Vaegnägijatele
Laste vaktsineerimine

Iga lapse organismi kaitseb immuunsüsteem. Meie võimuses on seda süsteemi tema eripärasid arvestades tugevamaks muuta. Lapsena saadud vaktsiinide toel suudab keha edaspidi edukalt võidelda haigusetekitajatega ning ennast iseseisvalt kaitsta.

Loe edasi
Täiskasvanutele

Täiskasvanu puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Loe edasi
Lähen vaktsineerima

Teadus ja tehnoloogia on andnud meie käsutusse mõjusa vahendi võitlemaks nakkushaigustega.

Vahendi, mis tagab tervise täna ja aastateks ette. Vaktsineerimisega kaitseb inimene nii enda, lähedaste kui ka paljude teiste tervist. Mida vähem on haigustel kandepinda, seda tagasihoidlikum on nende levik.

Siit leiad info vaktsineerimispunktide kohta.

Loe edasi

Terviseamet hoiatab: Hiina reisimisel tuleb arvestada Wuhanis leviva koroonaviirusega

14. Jaan 2020

Hiina turg

Hiinas viibides järgige hügieeni ning vältige loomaturgu ja haigeid inimesi

 

Aasta algusest on Hiina keskosas asuvas Wuhani linnas registreeritud 59 pneumoonia ehk kopsupõletiku haigusjuhtu, seni on surnud üks raskete kaasnevate haigustega inimene.

 

Terviseameti nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna nõuniku Irina Dontšenko sõnul ei ole Eestis hetkel muretsemiseks põhjust. „Ettevaatlikud peavad oleme inimesed, kel on lähiajal plaanis külastada Hiinat ja eriti just Wuhani linna,“ ütles Dontšenko, kelle sõnul on laboratoorsete uuringute tulemuste põhjal Wuhanis 41 juhul olnud tegemist uut tüüpi koroonaviirusega, mis seni on levinud loomadelt inimestele. „Võimalikuks nakatumise kohaks peetakse linnaturgu, kus müüakse mereande, eluslinde ja loomi. Inimeselt inimesele levikut ei ole seni täheldatud.“

 

Kõik nakatunud on seni olnud kohalikud, kokku on tuvastatud 763 haigestunutega  lähedalt kokkupuutunut. Ühelgi haigega kokku puutunud inimesel pole seni uut koroonaviirust diagnoositud.

 

Haigestunutel tekkis palavik, hingeldus ja radioloogilisel ülesvõttel tuvastatud kahepoolne kopsupõletik. 

 

Otselennud Wuhanist Euroopasse on kolme sihtkohta – Pariisi, Londonisse ja Roomasse. „Nendes lennujaamades on kasutusele võetud ka ennetusmeetmed,“ ütles Dontšenko.

 

Seoses saabuva Hiina uue aasta tähistamisega soovitab terviseamet riskipiirkonna külastamisel järgida tavapäraseid ennetusmeetmeid . „Kinni tuleks pidada hügieeni- ja kätepesureeglitest, samuti tuleks hoiduda kontaktist hingamisteede haiguste sümptomitega inimestega - vajadusel katke suu ja nina. Kindlasti tasub hoiduda eluslindude ja loomi müüvate  turgude külastamisest ning kontaktist loomade ja lindudega ning nende eritistega.“

 

Pärast riskipiirkonnast naasmist tuleb tervist 14 päeva jooksul jälgida ning selles vahemikus palaviku või hingamisraskuse esinemisel võtta koheselt ühendust arstiga ning teavitada reisist Wuhani.

 

Koroonaviirused on ulatuslik viiruste perekond, aga vaid kuus neist nakatavad teadaolevalt inimesi. Koroonaviirused põhjustavad peamiselt kergeid haigestumisi - nohu, vahel esineb ka valulik kurk. Lastel võivad lisanduda köha ja palavik. Haigus esineb talvel ja varakevadel. Koroonaviirused võivad harva olla ka alumiste hingamisteede haiguste tekitajateks. Sama sugukonda kuulub SARS-i haiguse tekitaja, mille tagajärjel hukkus 2002. aastal ligi 800 inimest.

 

Terviseameti tegevuse eesmärgiks on tervisliku elu- ja õpikeskkonna kujundamisele suunatud rahvastiku tervise poliitika elluviimine tervishoiu-, tervisekaitse-, kemikaaliohutuse ja meditsiiniseadmete valdkonnas.