Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Vaegnägijatele
Laste vaktsineerimine

Iga lapse organismi kaitseb immuunsüsteem. Meie võimuses on seda süsteemi tema eripärasid arvestades tugevamaks muuta. Lapsena saadud vaktsiinide toel suudab keha edaspidi edukalt võidelda haigusetekitajatega ning ennast iseseisvalt kaitsta.

Loe edasi
Täiskasvanutele

Täiskasvanu puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Loe edasi
Lähen vaktsineerima

Teadus ja tehnoloogia on andnud meie käsutusse mõjusa vahendi võitlemaks nakkushaigustega.

Vahendi, mis tagab tervise täna ja aastateks ette. Vaktsineerimisega kaitseb inimene nii enda, lähedaste kui ka paljude teiste tervist. Mida vähem on haigustel kandepinda, seda tagasihoidlikum on nende levik.

Siit leiad info vaktsineerimispunktide kohta.

Loe edasi

Valitsus kiitis heaks tervisesüsteemi plaani COVID-19 kriisi ületamiseks

23. Dets 2020

tervishoid

Valitsuskabinet kiitis tänasel nõupidamisel heaks sotsiaalministeeriumi eestvedamisel koostatud tervisesüsteemi plaani COVID-19 kriisi ületamiseks 2021. aastal. Plaan koondab seni tehtud ja edasisi tegevusi COVID-19 haiguse leviku pidurdamiseks, tervishoiusüsteemi toimepidevuse tagamiseks ja ühiskonna tavapärase toimimise juurde naasmiseks.

 

Sotsiaalminister Tanel Kiige sõnul on alates aasta algusest toimunud olukorra operatiivne seire ning vastavalt vajadusele viiruse levikut pidurdavate piirangute rakendamine. „Tervishoiusüsteemi keskne eesmärk on tagada tervishoiuteenuste kättesaadavus nii COVID-19 patsientidele kui kõigile teistele abivajajatele ning COVID-19 vastase vaktsineerimise võimaldamine Eesti elanikkonnale,“ ütles minister Tanel Kiik. „COVID-19 kriisi lahendamise edukus sõltub nii ametkondade, erasektori kui elanikkonna panusest.“

 

Plaan võtab kokku juba tehtud ja kavandatavad tegevused muu hulgas elanikkonna, asutuste, ettevõtete teadlikkuse tõstmiseks, hoolekande- ja meditsiinipersonali valmisoleku tõstmiseks, elanikkonna ja eesliinitöötajate vaimse tervise toetamiseks ja enesehoiuoskuste tugevdamiseks, tervishoidu toetavate IT-lahenduste arendamiseks. Jätkuvalt on prioriteetne nakatunute kiire diagnoosimine ja ravi, olukorra seire, teadus- ja rahvusvaheline koostöö ning piisav varu isikukaitsevahendeid ja ravimeid. Samuti võtab plaan kokku vajalikud ümberkorraldused ja investeeringud raviasutuste valmisoleku tõstmiseks ning nakkuskontrolli tõhustamiseks.

 

Plaani tegevused viiakse ellu peamiselt 2021. aasta lõpuks, eeldades et COVID-19 vaktsiinid jõuavad Eestisse ning vaktsineerimist alustatakse 2020. aasta lõpus. Plaan sisaldab ka pikaajalisi tegevusi nagu Tallinna Haigla rajamine 2027. aastaks, et tõsta võimekust edaspidi analoogsetele olukordadele reageerida.

 

„Tallinna ja laiemalt Põhja-Eesti haiglaressursi efektiivsemaks kasutamiseks ning vajadusel voodikohtade paindlikuks juurde loomiseks ja kasutuselevõtuks on lähiaastate perspektiivis möödapääsmatu Tallinna Haigla rajamine,“ ütles minister Tanel Kiik. „Uue haigla kavand arvestab täiel määral tänapäevase infektsioonikontrolli vajadusi, lisab haiglavoodeid, võimaldab paremini kasutada meie piiratud meditsiinipersonali ning tooks sellega olulist leevendust kogu Põhja-Eesti piirkonnale.“

 

Plaani on koostanud Sotsiaalministeerium koostöös Terviseameti, Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse, Eesti Haigekassa, Ravimiameti ning Tervise Arengu Instituudiga. Plaani uuendatakse vastavalt olukorra muutumisele ning tegevuste seisu monitooritakse regulaarselt.

 

Allikas:

Sotsiaalministeerium, www.sm.ee/et/uudised/valitsus-kiitis-heaks-tervisesusteemi-plaani-covid-19-kriisi-uletamiseks