Vaegnägijatele
viirus
COVID-19

Eesti eesmärgiks on võimaldada 2021. aastal kõigile Eesti elanikele vaktsineerimist COVID-19 haiguse vastu ja saavutada võimalikult kõrge hõlmatus vaktsineerimisega. Väga oluline on kaitsta enim haavatavaid elanikke ehk riskirühmi.

Loe edasi
Laste vaktsineerimine

Iga lapse organismi kaitseb immuunsüsteem. Meie võimuses on seda süsteemi tema eripärasid arvestades tugevamaks muuta.

Loe edasi
Täiskasvanutele

Täiskasvanu puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Loe edasi
Tervishoiutöötajatele

Tervishoiutöötajatel on väga oluline roll vaktsineerimise elluviimisel. Neilt saadud info ja selgitused mõjutavad inimeste otsuseid ning kogutud tagasiside ja statistika aitavad suunata vaktsineerimispoliitikat.

Loe edasi

Tänasest hakatakse vaktsineerima päästjaid ja politseinikke

16. Veebr 2021

Vaktsineeritud politseinikud ja päästjad

Alates tänasest alustatakse siseturvalisuse eesliini töötajate COVID-19 vastase vaktsineerimisega. Järgnevatel nädalatel vaktsineeritakse kõik soovi avaldanud Päästeameti ning Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) teenistujad, vabatahtlikud päästjad ja abipolitseinikud.

 

„Püüame liikuda vaktsineerimistega heas tempos, et politseinikud ja päästjad, kes igapäevaselt meie kõigi turvalisuse eest seisavad, oleksid COVID-19 haiguse eest kaitstud. Oluline on ka see, et suudaksime vähendada viirusega kokkupuutest tingitud eneseisolatsioonis ja haigevoodis viibivate politseinike ja päästjate arvu, et tagada jätkuvalt kõrgel tasemel siseturvalisust,“ ütles siseminister Kristian Jaani.

 

Päästeameti peadirektori asetäitja Andreas Anvelti sõnul on äärmiselt oluline, et Eesti elanike ohutuse eest seisjate endi tervis oleks kaitstud ja ohutus tagatud. „Päästjad panevad end iga päev ohtu ja aitavad ka kiirabi, kus vaja. Meie ülesanne on päästa elu ja selle pingelise töö juures on kõige vähem vaja lisamuret haigestumise ning seeläbi enda ja ka lähedaste tervise pärast,“ sõnas Anvelt. 

 

Politsei- ja Piirivalveameti peadirektori asetäitja Janne Pikma: „Nüüd, kus saime võimaluse vaktsineerimist alustada pingutame selle nimel, et PPA töötajad ja meie vabatahtlikud saaksid end vaktsineerida kõigis suuremates  keskustes üle Eesti. Tahame, et kõik turvalisuse tagajad, kes vaktsineerimist soovivad, saaksid seda teha esimesel võimalusel ning tunda end haiguse suhtes kindlamalt.“

 

Teenistujate vaktsineerimise viib läbi Eesti haigekassa lepingupartner Qvalitas Arstikeskus. Vaktsineeritakse AstraZeneca 2-doosilise COVID-19 vaktsiiniga, täpsem info vaktsiini kohta asub Ravimiameti kodulehel.

 

COVID-19 vaktsineerimise eesmärgid on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib COVID-19 haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

 

Ametlik info COVID-19 vaktsineerimise kohta Eestis: www.vaktsineeri.ee/covid19

Korduma kippuvad küsimused COVID-19 vaktsineerimise kohta Eestis: https://kkk.kriis.ee/et/kkk/covid19-vaktsineerimine

 

Allikas: Siseministeerium