Vaegnägijatele
viirus
COVID-19

Eesti eesmärgiks on võimaldada 2021. aastal kõigile Eesti elanikele vaktsineerimist COVID-19 haiguse vastu ja saavutada võimalikult kõrge hõlmatus vaktsineerimisega. Väga oluline on kaitsta enim haavatavaid elanikke ehk riskirühmi.

Loe edasi
Laste vaktsineerimine

Iga lapse organismi kaitseb immuunsüsteem. Meie võimuses on seda süsteemi tema eripärasid arvestades tugevamaks muuta.

Loe edasi
Täiskasvanutele

Täiskasvanu puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Loe edasi
Tervishoiutöötajatele

Tervishoiutöötajatel on väga oluline roll vaktsineerimise elluviimisel. Neilt saadud info ja selgitused mõjutavad inimeste otsuseid ning kogutud tagasiside ja statistika aitavad suunata vaktsineerimispoliitikat.

Loe edasi

Qvalitas hakkab haiglate ja perearstikeskuste kõrval eesliinitöötajaid vaktsineerima

17. Veebr 2021

covid19 vaktsiin

Haigekassaga sõlmitud lepingu alusel asub Qvalitas Arstikeskus oma keskustes viima läbi eesliinitöötajate vaktsineerimist. Tänasest alustati politsei- ja piirivalveameti ning päästeameti töötajate vaktsineerimist AstraZeneca toodetud COVID-19 vaktsiiniga.

 

Qvalitase juhatuse esimehe Tõnu Veldi sõnul on Qvalitas tänu üle Eesti asuvate esindustele, mobiilsetele tervisebussidele- ja kabinettidele ning kogenud meditsiinipersonalile valmis osutama ka COVID-19 vaktsineerimise teenust, sarnaselt eelmisel aastal alanud avalikule testimisele. „Mul on hea meel, et saame astuda viirusega võitluses sammu edasi ning et Qvalitasel on võimalus täiendavalt viiruse leviku peatamisse panustada. Tahame olla Eesti inimeste jaoks olemas ning tänu tublidele õdedele, arstidele ja tugipersonalile saame kiirelt reageerida.“

 

Sel nädalal alustavad vaktsineerimisega Qvalitase Arstikeskuse Tallinna ja Tartu keskused. Tallinna keskustes on võimekus teha 500-600 vaktsineerimist päevas ja Tartus tulenevalt praegusest vajadusest 50-60 vaktsineerimist päevas. Lähipäevil alustab Qvalitas vaktsineerimistega ka Pärnu keskuses ning nädala lõpus on eesmärk alustada Võrus. Järgmisel nädalal vaktsineeritakse Valgas ning Põlvas. Lisaks loetletud linnadele viib käesoleva nädala teine pool Qvalitase meedikud ka Hiiumaale, kus vaktsineeritakse koos politsei ja päästetöötajatega ära lisaks ka koolitöötajad, omaste hooldajad, sotsiaaltöötajad ning lasteaiaõpetajad.

 

Qvalitas Arstikeskuse teenindusjuht Anneli Mäeots lisas, et kuigi vaktsineerimine on Qvalitase töö igapäevane osa, siis sel korral on teenuse ülesseadmisel olnud reageerimisaeg mõnevõrra lühem. „Politsei- ja piirivalveameti ning päästeameti töötajaskonna panus on olnud oluliseks nurgakiviks koroonakriisiga toime tulemisel ning see on kannustanud ka meie meditsiinipersonali kiirelt panustama ning uute tingimustega kohanema,“ lisas ta.

 

Qvalitas Arstikeskus suhtleb vaktsineerimise kokkuleppimiseks ise tööandjatega ning kogub vaktsineeritavate eesliinitöötajate andmeid. Eesliinitöötajad saavad vaktsineerimisaja broneerida Qvalitase iseteeninduskeskkonnas. AstraZeneca vaktsiini manustatakse 18-70 aastastele täiskasvanutele. Vaktsineerimine koosneb kahest annusest, mis manustatakse 8-nädalase vahega.

 

Tänavu 25. aastapäeva tähistav Qvalitas Arstikeskus on eelkõige tuntud kui töötervishoiuteenuse pakkuja, ent on nii era- kui ärikliendile paralleelselt toeks ka kõigis teistes tervist ja heaolu puudutavates küsimustes. Qvalitase spetsialistid nõustavad patsienti tervise hoidmise ja edendamise osas ning abistavad juba tekkinud tervisemure korral. Aastas toimub Qvalitas Arstikeskuses kokku ligi 100 000 visiiti.

 

Allikas: Qvalitas Arstikeskus