Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Vaegnägijatele
Laste vaktsineerimine

Iga lapse organismi kaitseb immuunsüsteem. Meie võimuses on seda süsteemi tema eripärasid arvestades tugevamaks muuta. Lapsena saadud vaktsiinide toel suudab keha edaspidi edukalt võidelda haigusetekitajatega ning ennast iseseisvalt kaitsta.

Loe edasi
Täiskasvanutele

Täiskasvanu puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Loe edasi
Lähen vaktsineerima

Teadus ja tehnoloogia on andnud meie käsutusse mõjusa vahendi võitlemaks nakkushaigustega.

Vahendi, mis tagab tervise täna ja aastateks ette. Vaktsineerimisega kaitseb inimene nii enda, lähedaste kui ka paljude teiste tervist. Mida vähem on haigustel kandepinda, seda tagasihoidlikum on nende levik.

Siit leiad info vaktsineerimispunktide kohta.

Loe edasi

Nädala jooksul lisandus 567 gripiviiruse ja 1348 COVID-19 juhtu

27. Jaan 2023

Nädala jooksul lisandus 567 gripiviiruse ja 1348 COVID-19 juhtu

Selle aasta teisel nädalal haigestus ägedatesse respiratoorsetesse nakkustesse 4592 inimest, 27,4% nendest olid lapsed. Kokku registreeriti 567 gripi haigusjuhtu, COVID-19 juhtumeid lisandus 1348.
 

Eelmise nädalaga võrreldes vähenes nii ülemiste hingamisteede ägedate nakkuste, gripi kui ka COVID-19 tõttu pöördunute arv (vastavalt 13%, 42% ja 21% võrra). Langus on tingitud pühadest ja koolivaheajast, suure tõenäosusega tõuseb nakatumine järgnevatel nädalatel.
 

Ägedate ülemiste hingamisteede respiratoorsete nakkuste valimipõhise uuringu kaudu (sentinel-seire) registreeritud andmete põhjal saab haigestumuse intensiivsust hinnata keskmiseks, gripi ja SARS-CoV-2 viiruste levikut laialdaseks. Haigestumus püsib stabiilsena, haigestumine on kasvanud koolilaste seas.
 

A-gripiviiruste osakaal moodustab 33,3% kõikidest uuritud sentinel-proovidest. Nakatunuid on enim koolilaste ja täiskasvanute seas. Jätkub RS-viiruse osakaalu aeglane kasv, moodustades 21,4% proovidest. Peamiselt haigestuvad jätkuvalt kuni 4-aastased lapsed. HMPV (Human metapneumoviirus) viiruste osakaal moodustab 14,3%. Paragripiviiruse osakaal moodustab 4,8%.
 

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) esialgsetel andmetel vajas gripi tõttu haiglaravi 60 patsienti. TEHIK-u täpsustatud andmetel hospitaliseeriti kahe nädala jooksul 175 inimest. Hooaja algusest on gripi tõttu hospitaliseeritud 635 inimest. Jätkub haiglaravi vajadus üle 65-aastaste hulgas, umbes pooled haiglaravi vajanutest on olnud vanemaealised patsiendid, kolmandik on olnud lapsed. Tartu Ülikooli Kliinikumi, Lääne-Tallinna Keskhaigla, Ida-Viru Keskhaigla, Narva, Pärnu, Viljandi, Rakvere, Lõuna-Eesti ja Valga haiglate edastatud andmete põhjal on gripi tõttu intensiivravi vajanud 19 inimest. Sel hooajal on operatiivandmetel gripi tüsistuste tõttu surnud kaheksa inimest vanuses 57-91. Kõigil olid rasked kaasuvad haigused.
 

Nädala jooksul kinnitati 1348 COVID-19 haigusjuhtu. Eelmise nädalaga võrreldes vähenes registreeritud haigusjuhtude üldarv 21,3% võrra. Teisipäevahommikuse seisuga oli haiglas 149 COVID-19 patsienti, kellest 56 vajasid haiglaravi sümptomaatilise COVID-19 tõttu. Nädala jooksul suri 12 inimest vanuses 69-96, kõigil olid rasked kaasuvad haigused. 
 

Terviseamet jälgib koostöös Tartu Ülikooliga Eestis ringlevaid tüvesid. Sekveneerimise andmetel on omikron-tüve osakaal 100%. Omikroni alamvariant BA.5 koos oma järglastega moodustab siiani üle 95%. BA.5 alamvariantidest on kõige levinum BQ.1.1, mille osakaal moodustab 20%.

Viirushaiguste meelespea:

  • Haigena püsi kodus!
  • Riskirühma inimesi külasta vaid siis, kui oled terve.
  • Kahtluse korral testi ennast.
  • Haigestumise korral võta ühendist perearstiga või nõuandeliiniga 1220.
  • Riskirühma inimesena väldi rahvarohkeid kohti või kanna seal maski.