Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Vaegnägijatele
Laste vaktsineerimine

Iga lapse organismi kaitseb immuunsüsteem. Meie võimuses on seda süsteemi tema eripärasid arvestades tugevamaks muuta. Lapsena saadud vaktsiinide toel suudab keha edaspidi edukalt võidelda haigusetekitajatega ning ennast iseseisvalt kaitsta.

Loe edasi
Täiskasvanutele

Täiskasvanu puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Loe edasi
Lähen vaktsineerima

Teadus ja tehnoloogia on andnud meie käsutusse mõjusa vahendi võitlemaks nakkushaigustega.

Vahendi, mis tagab tervise täna ja aastateks ette. Vaktsineerimisega kaitseb inimene nii enda, lähedaste kui ka paljude teiste tervist. Mida vähem on haigustel kandepinda, seda tagasihoidlikum on nende levik.

Siit leiad info vaktsineerimispunktide kohta.

Loe edasi

Nädala jooksul lisandus 428 gripiviiruse ja 1157 COVID-19 juhtu

02. Veebr 2023

Nädala jooksul lisandus 428 gripiviiruse ja 1157 COVID-19 juhtu

4. nädalal haigestus ägedatesse respiratoorsetesse nakkustesse 3699 inimest, 37,5% nendest olid lapsed. Kokku registreeriti 428 gripi haigusjuhtu, COVID-19 juhtumeid lisandus 1157.
 

Haigestumus ülemiste hingamisteede respiratoorsetesse nakkustesse ja COVID-19sse püsib stabiilsel tasemel, ca 40% haigestunutest moodustavad kuni 15aastased lapsed. Eelmise nädalaga võrreldes vähenes gripi tõttu pöördunute arv 29% võrra.
 

Ägedate ülemiste hingamisteede respiratoorsete nakkuste valimipõhise uuringu kaudu (sentinel-seire) registreeritud andmete põhjal saab haigestumuse intensiivsust hinnata keskmiseks, gripi ja SARS-CoV-2 viiruste levikut laialdaseks.
 

Ringlevate viiruste etioloogiline pilt on hakanud muutuma. Esialgsete andmete põhjal osutusid 55,7% proovidest positiivseks gripilaadsete viiruste suhtes. A-gripi, RSV ja rinoviiruste osakaal moodustab võrdselt 11,5%, B-gripi ja paragripiviiruste osakaal moodustab võrdselt 3,8% kõikidest uuritud sentinel-proovidest. 
 

Ringlusesse on jõudnud B-gripiviirused, mis on madalama levikupotentsiaaliga. Kuigi elanikkonna seas ei pruugi B-gripiviirus põhjustada olulist haigestumuse tõusu, on viiruse jaoks soodsaks pinnaseks suletud kollektiivid, nt koolid. Seega võime näha edaspidi asutusesiseseid puhanguid.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) esialgsetel andmetel vajas 4. nädalal gripi tõttu haiglaravi 46 patsienti. TEHIK-u täpsustatud andmeil hospitaliseeriti viimase kahe nädala jooksul 85 inimest. Hooaja algusest on gripi tõttu hospitaliseeritud 832 inimest, neist 71% on olnud üle 50aastased.
 

Raskekujuliste gripijuhtude (intensiivravi vajadus ja surmajuhud) ülevaade põhineb Tartu Ülikooli Kliinikumi, Ida-Tallinna keskhaigla, Lääne-Tallinna Keskhaigla, Ida-Viru Keskhaigla, Narva, Pärnu, Viljandi, Rakvere, Lõuna Eesti  ja Valga haigla poolt edastatud andmetel.  Nende andmetel vajas gripi tõttu intensiivravi 31 inimest vanuses 21-91. Sel hooajal on gripi tõttu surnud 14 inimest vanuses 33-91, kes kõik kuulusid riskirühma.
 

Nädala jooksul kinnitati 1157 COVID-19 haigusjuhtu. COVID-19 haigestumus püsib stabiilsena: registreeritud haigusjuhtude üldarv ei muutunud, kuid kasvas haigestumus vanuses 75-79a 161% võrra. Reoveeseire tulemuste põhjal on SARS-CoV-2 viiruse sisaldus reovees langustrendis. Teisipäevahommikuse seisuga oli haiglas 152 COVID-19 patsienti, kellest 39 vajasid haiglaravi sümptomaatilise COVID-19 tõttu. Nädala jooksul suri kaheksa inimest vanuses 75-87, kõigil olid rasked kaasuvad haigused. 
 

Sekveneerimise andmetel on omikron-tüve osakaal 100%. Omikroni alamvariant BA.5 koos oma järglastega moodustab siiani üle 74%, ülejäänud olid BA.2 ja selle järglased. Sekveneerimise käigus tuvastati üks omikron-tüve uus rekombinant XBB.1.5.
 

Viirushaiguste meelespea:

  • Vaktsineeri ennast, kui pole veel seda jõudnud teha.
  • Haigena püsi kodus!
  • Riskirühma inimesi külasta vaid siis, kui oled terve
  • Haigestumise korral võta ühendust perearstiga või nõuandeliiniga 1220.
  • Riskirühma inimesena väldi rahvarohkeid kohti või kanna seal maski.
  • Järgi üldiseid hügieenireegleid!