Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Vaegnägijatele
Laste vaktsineerimine

Iga lapse organismi kaitseb immuunsüsteem. Meie võimuses on seda süsteemi tema eripärasid arvestades tugevamaks muuta. Lapsena saadud vaktsiinide toel suudab keha edaspidi edukalt võidelda haigusetekitajatega ning ennast iseseisvalt kaitsta.

Loe edasi
Täiskasvanutele

Täiskasvanu puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Loe edasi
Lähen vaktsineerima

Teadus ja tehnoloogia on andnud meie käsutusse mõjusa vahendi võitlemaks nakkushaigustega.

Vahendi, mis tagab tervise täna ja aastateks ette. Vaktsineerimisega kaitseb inimene nii enda, lähedaste kui ka paljude teiste tervist. Mida vähem on haigustel kandepinda, seda tagasihoidlikum on nende levik.

Siit leiad info vaktsineerimispunktide kohta.

Loe edasi

Nädala jooksul lisandus 225 gripi ja 1253 COVID-19 juhtu

16. Märts 2023

Nädala jooksul lisandus 225 gripi ja 1253 COVID-19 juhtu

10. nädalal haigestus ägedatesse respiratoorsetesse nakkustesse 3107 inimest, 31,3% nendest olid lapsed. Kokku registreeriti 253 gripi haigusjuhtu, COVID-19 juhtumeid lisandus 1253.

 

Ägedate ülemiste hingamisteede respiratoorsete nakkuste valimipõhise uuringu kaudu (sentinel-seire) registreeritud andmete põhjal saab haigestumuse intensiivsust hinnata keskmiseks, gripi ja SARS-CoV-2 viiruste levikut laialdaseks. Sentinel seire andmete põhjal osutusid 62,9% proovidest positiivseks gripilaadsete viiruste suhtes. A-gripiviiruse osakaal vähenes oluliselt ja moodustab 2,9%, suurenes B-gripiviiruse ning rinoviiruse osakaal, moodustades võrdselt 14,3%. Inimese metapneumoviiruse (hMPV) ja RSV viiruste osakaal moodustab võrdselt 5,7% kõikidest positiivsetest sentinel-proovidest. Grippi haigestumus on langustrendis.

 

Ringluses on kolm gripiviiruse alatüüpi: A-gripiviiruse alatüübid A(H3N2) ja A(H1N1)pdm2009 ning B-gripiviiruse alatüüp Victoria. Laboratoorse kinnituse said 87 gripiviirust, neist 33 olid A- ja 54 B-gripiviirused. Täpsemalt määratleti 11 A-gripiviirust ja 6 B-gripiviirust, nendest üheksa olid A-gripiviiruse alatüübid A(H1N1)pdm ja kaks A(H3).

 

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) esialgsetel andmetel hospitaliseeriti 10. nädalal gripi tõttu 14 patsienti. Gripi tõttu hospitaliseeritute arv on languses.

 

Tervise Arengu Instituudi surma põhjuste registri lõplikult valideeritud andmetel on gripi tõttu suri 53 inimest vanuses 9-97. 

 

Nädala jooksul kinnitati 1253 COVID-19 haigusjuhtu. Eelmise nädalaga võrreldes on registreeritud haigusjuhtude üldarv vähenenud 4,2% võrra. Haigestumus enamikus vanusrühmades püsib stabiilsena.

 

Teisipäevahommikuse seisuga oli haiglas 131 COVID-19 patsienti, kellest 59 vajasid haiglaravi sümptomaatilise COVID-19 tõttu. Nädala jooksul suri kolm inimest vanuses 76-92, kõigil olid rasked kaasuvad haigused. 

 

Sekveneerimise andmetel on omikron-tüve osakaal 100%. Hetkel ringlevad huvipakkuvad (VOI) ja jälgitavad (VUM) variandid, neist XBB variandid moodustavad üle 70%.

Loe nädala epiidülevaadet.