Vaegnägijatele
Laste vaktsineerimine

Iga lapse organismi kaitseb immuunsüsteem. Meie võimuses on seda süsteemi tema eripärasid arvestades tugevamaks muuta.

Loe edasi
Täiskasvanutele

Täiskasvanu puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Loe edasi
Tervishoiutöötajatele

Tervishoiutöötajatel on väga oluline roll vaktsineerimise elluviimisel. Neilt saadud info ja selgitused mõjutavad inimeste otsuseid ning kogutud tagasiside ja statistika aitavad suunata vaktsineerimispoliitikat.

Loe edasi
Reisivaktsineerimine ja profülaktika

Nakkushaiguste vältimiseks peaksid riskipiirkondadesse sõitjad pöörduma vähemalt 4 nädalat enne reisi algust oma perearsti poole või reisimeditsiini kabinetti tervisekontrolliks ja vajadusel ka vaktsineerimiseks.

Loe edasi

Leetrikriisis Samoal vahistati vaktsineerimisvastane aktivist

12. Dets 2019

Vaktsineerimine

Leetriepideemiaga võitlevas Vaikse ookeani saareriigis Samoal vahistati vaktsineerimisvastane aktivist Edwin Tamasese, kellele esitati süüdistus valitsuse korralduse mittetäitmisele õhutamises.

 

Samoa leetripuhangu, mis on oktoobri algusest alates tapnud vähemalt 63 inimest, kellest enamik on lapsed, on osaliselt põhjustanud vaktsiinide ohtlikkuse kohta valeinformatsiooni levitavad inimesed, vahendab BBC News.

 

Samoa on kuulutanud välja eriolukorra ja muutnud vaktsineerimised kohustuslikuks.

 

Tamasese on teinud Facebookis vaktsiinide vastast propagandat ja õhutanud selle asemel kasutama näiteks papaialeheekstrakti.

 

Loe artiklit edasi Delfist