Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Vaegnägijatele
Laste vaktsineerimine

Iga lapse organismi kaitseb immuunsüsteem. Meie võimuses on seda süsteemi tema eripärasid arvestades tugevamaks muuta. Lapsena saadud vaktsiinide toel suudab keha edaspidi edukalt võidelda haigusetekitajatega ning ennast iseseisvalt kaitsta.

Loe edasi
Täiskasvanutele

Täiskasvanu puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Loe edasi
Lähen vaktsineerima

Teadus ja tehnoloogia on andnud meie käsutusse mõjusa vahendi võitlemaks nakkushaigustega.

Vahendi, mis tagab tervise täna ja aastateks ette. Vaktsineerimisega kaitseb inimene nii enda, lähedaste kui ka paljude teiste tervist. Mida vähem on haigustel kandepinda, seda tagasihoidlikum on nende levik.

Siit leiad info vaktsineerimispunktide kohta.

Loe edasi

Gripiblogi, 45. nädal: kinnituse leidis esimene A gripiviiruse juht

14. Nov 2019

gripp

45. nädalal ehk perioodil 4.-10. november pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 2957 inimest, laboratoorse kinnituse leidis ka esimene A-gripiviiruse juht.

 

50 protsenti arsti poole pöördunutest olid kuni 15-aastased lapsed, vanuserühmade järgi haigestuvad jätkuvalt enim kuni viieaastased lapsed.

 

Etioloogilise struktuuri arvestuste alusel saab öelda, et 22 protsenti haigusjuhtudest põhjustasid erinevad mikroorganismid, viirusliku etioloogiaga haigestumiste arv moodustab 78%  protsenti.  Viirustest enim leitakse endiselt rinoviirust (30%), adenoviirust(16%)  ning paragripiviirust(18%).

 

Gripitaolistesse haigustesse ja ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumine püsib stabiilsena ning endiselt madalal tasemel. Registreeritakse üksikud gripiviirusega seotud juhte, püsivat gripiviiruse levikut veel ei ole täheldatud. Sel nädalal sai laboratoorse kinnituse veel üks B ja esimene A gripiviirus.

 

Haigestumine Euroopa regioonis

Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel oli grippi haigestumise intensiivsus madal kõigis Euroopa regiooni riikides. Püsivat gripiviiruse levikut ei ole veel täheldatud üheski riigis, kuid registreeritakse üksikuid gripiviirusega seotud haigusjuhte.