Vaegnägijatele
Laste vaktsineerimine

Iga lapse organismi kaitseb immuunsüsteem. Meie võimuses on seda süsteemi tema eripärasid arvestades tugevamaks muuta.

Loe edasi
Täiskasvanutele

Täiskasvanu puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Loe edasi
Tervishoiutöötajatele

Tervishoiutöötajatel on väga oluline roll vaktsineerimise elluviimisel. Neilt saadud info ja selgitused mõjutavad inimeste otsuseid ning kogutud tagasiside ja statistika aitavad suunata vaktsineerimispoliitikat.

Loe edasi
Reisivaktsineerimine ja profülaktika

Nakkushaiguste vältimiseks peaksid riskipiirkondadesse sõitjad pöörduma vähemalt 4 nädalat enne reisi algust oma perearsti poole või reisimeditsiini kabinetti tervisekontrolliks ja vajadusel ka vaktsineerimiseks.

Loe edasi

Gripiblogi, 41. nädal: Gripiviirust veel leitud pole, apteekides algas vaktsineerimine

16. Okt 2019

Gripi pilt

Perioodil 7.- 13. oktoober pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 2768 inimest, neist 43,6 protsenti olid lapsed. Gripiviiruse ringlemine laboratoorset kinnitust ei leidnud, põhiliselt oli haigestumine seotud paragripi- , rinoviirusega.

 

Ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumise püsis eelmise nädalaga võrreldes stabiilselt madalal.

 

Nakatunute arvu osas maakondades suuri erinevusi ei ole, vanusrühmade järgi haigestuvad enim kuni viieaastased lapsed. Keskmine haigestumus 100 000 elaniku kohta oli 209,8.

 

Oktoober on parim aeg end gripi vastu vaktsineerida, eriti tõsiselt peaks vaktsineerimisele mõtlema vanemaealised (65+), kroonilisi haigusi põdevad inimesed  ja inimesed, kes võivad levitada grippi riskirühmale.

 

Vaktsineerimine on vastunäidustatud munavalgu või mõne muu vaktsiini koostisosa ülitundlikkuse korral ja ägeda palavikulise haiguse ajal.

Vaktsineerimisi on võimalik teha perearsti juures, vaktsineerimise teenust pakkuvates keskustes ja erapraksistes ning sellest nädalast alates ka apteekides. Sel aastal saab gripi vastu apteekides vaktsineerida kuni 17. novembrini.  

 

Projektis osalevate apteekide loetelu saab leida: www.vaktsineeriapteegis.ee/gripp

 

Haigestumine Euroopa regioonis

Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel oli grippi haigestumise intensiivsus madal Euroopa regiooni  kõikides riikides. Püsivat gripiviiruse levikut ei ole veel täheldatud üheski riigis.