Vaegnägijatele
viirus
COVID-19

Eesti eesmärgiks on võimaldada 2021. aastal kõigile Eesti elanikele vaktsineerimist COVID-19 haiguse vastu ja saavutada võimalikult kõrge hõlmatus vaktsineerimisega. Väga oluline on kaitsta enim haavatavaid elanikke ehk riskirühmi.

Loe edasi
Laste vaktsineerimine

Iga lapse organismi kaitseb immuunsüsteem. Meie võimuses on seda süsteemi tema eripärasid arvestades tugevamaks muuta.

Loe edasi
Täiskasvanutele

Täiskasvanu puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Loe edasi
Tervishoiutöötajatele

Tervishoiutöötajatel on väga oluline roll vaktsineerimise elluviimisel. Neilt saadud info ja selgitused mõjutavad inimeste otsuseid ning kogutud tagasiside ja statistika aitavad suunata vaktsineerimispoliitikat.

Loe edasi

Gripiblogi, 16. nädal (13.–20. aprill): kevad on grippi tublisti taltsutanud

23. aprill 2020

pilt: tabletid ja kraadiklaas

Aprilli kolmandal nädalal (13.-20.04) pöördus arstide poole ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu 3430 inimest, haigestunutest 21 protsenti olid lapsed. 

 

Grippi haigestumus on langustrendis, haigestumine ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse püsib stabiilsena.  Siiski ei ole gripitaolistesse nakkustesse haigestumine jõudnud veel hooajavälisele tavatasemele. Kahjuks ei ole võimalik määrata, millise konkreetse patogeeniga võib see olla seotud, kuna laboratoorseid uuringuid on tehtud vähe.

 

Gripi ja gripilaadsete nakkuste sihipärase uuringu (sentinel-seire) andmetel võib hinnata grippi haigestumuse intensiivsust praegu madalaks. Ühtegi gripijuhtu kõnealusel perioodil laboratoorselt ei kinnitatud.

 

Tervise- ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on Eestis hooaja algusest alates hospitaliseeritud hooajagripi tõttu 575 patsienti. Kuue haigla andmete põhjal hooajal vältel gripi tõttu intensiivraviosakonda sattunud 21 inimest, neist on gripi tõttu surnud 12 inimest vanuses üheksa kuud kuni 85 aastat: kõik nad kuulusid riskirühmadesse.