Vaegnägijatele
viirus
COVID-19

Eesti eesmärgiks on võimaldada 2021. aastal kõigile Eesti elanikele vaktsineerimist COVID-19 haiguse vastu ja saavutada võimalikult kõrge hõlmatus vaktsineerimisega. Väga oluline on kaitsta enim haavatavaid elanikke ehk riskirühmi.

Loe edasi
Laste vaktsineerimine

Iga lapse organismi kaitseb immuunsüsteem. Meie võimuses on seda süsteemi tema eripärasid arvestades tugevamaks muuta.

Loe edasi
Täiskasvanutele

Täiskasvanu puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Loe edasi
Tervishoiutöötajatele

Tervishoiutöötajatel on väga oluline roll vaktsineerimise elluviimisel. Neilt saadud info ja selgitused mõjutavad inimeste otsuseid ning kogutud tagasiside ja statistika aitavad suunata vaktsineerimispoliitikat.

Loe edasi

Euroopa Komisjon andis Moderna koroonavaktsiinile tingimustega müügiloa

06. Jaan 2021

vaktsiin

Euroopa Komisjon andis teisele koroonavaktsiinile Euroopas tingimustega müügiloa.

 

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen sõnul on nüüd Euroopal veel rohkem vaktsiine, et kõik liikmesriikide kodanikud saaksid end viiruse eest kaitsta.

 

Euroopa Komisjoni tervise- ja toiduohutuse volinik Stella Kyriakides ütles, et läbirääkimisi on peetud kõigi oma liikmesriikide jaoks maailma kõige laiema vaktsiiniportfelli üle. "Täna anname loa Moderna teisele ohutule ja tõhusale vaktsiinile, mis tagab koos BioNTech-Pfizeriga 460 miljoni annuse kasutuselevõtu Euroopa Liidus, vaktsiine tuleb kindlasti juurde. Meie pingutused ei peatu enne, kui vaktsiinid on kõigile Euroopa Liidu kodanikele kättesaadavad.”

 

Komisjoni otsus põhineb tänasel Euroopa Ravimiameti Inimravimite komitee hinnangul.

Kõik Euroopa Liidu liikmesriikide esindajad Euroopa Ravimiameti inimravimite komitees hindasid konsensuslikult tootja esitatud andmeid piisavaks, et lubada turule piisavalt ohutu, tõhus ja kvaliteetne koroonavaktsiin.

 

Pärast müügiloa saamist võib tootja COVID-19 Vaccine Moderna-nimelist vaktsiini tarnida kõigisse Euroopa Liidu liikmesriikidesse.

 

Allikas: Ravimiamet

www.ravimiamet.ee/euroopa-komisjon-andis-moderna-koroonavaktsiinile-tingimustega-m%C3%BC%C3%BCgiloa