Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Accessibility
Vaccinating children

The body of each child is protected by their immune system. It is in our power to strengthen this system even more, taking into account the characteristics of a child’s immune system.

Read more
Vaccination of adults

An average adult is exposed to thousands of pathogens daily. The immune system, which works continuously and imperceptibly, protects the body from those pathogens.

Read more
Vaccination

Here you can find vaccination points.

Read more

Terviseamet kutsub algaval vaktsineerimisnädalal täiskasvanuid end revaktsineerima

24. Apr 2019

Perekond

Terviseamet juhib täna algaval Euroopa vaktsineerimisnädalal tähelepanu täiskasvanute revaktsineerimise vajadusele. 

 

Terviseameti nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna peaspetsialist Irina Filippova sõnul on lisaks laste õigeaegsele vaktsineerimisele oluline ka täiskasvanute organismi kaitsmine. „Peab arvestama, et kõik vaktsiinid ei paku eluaegset kaitset,“ ütles Filippova. Selliste vaktsiinide hulka kuuluvad näiteks difteeria ja teetanuse liitvaktsiin, mida peaks uuendama iga kümne aasta tagant.

 

Lisaks difteeriale ja teetanusele soovitab terviseamet täiskasvanutel end vajadusel vaktsineerida B-ja A-viirushepatiidi, leetrite, punetiste ja mumpsi, meningokok- ja pneumokokinakkuse, poliomüeliidi ehk lastehalvatuse, tuulerõugete ja  inimese papilloomiviiruse (HPV) vastu. Lisaks tuleks hooajaliselt end vaktsineerida gripi ja puukentsefaliidi vastu. Täiskasvanu vaktsineerimise vajaduse aluseks võib olla nii ohtliku nakkushaiguse levik või kuulumine nakatumise riskirühma oma erialase tegevuse, käitumise eripära, reisimise, kroonilise haiguse või vanuse tõttu. Tulenevalt leetrite suurenenud levikust Euroopas tasub täiskasvanutel sel aastal mõelda ka enda vaktsineerimisele MMR-vaktsiiniga, mis annab kaitse nii leetrite, punetiste kui mumpsi eest.

 

Vaktsineerida saab nii perearsti juures kui haiglas, arstikeskuses, nakkuskeskuses või vaktsineerimiskabinetis. Difteeria-teetanuse vaktsiin on täiskasvanutele tasuta, ülejäänute eest tuleb ise tasuda.

Maailma terviseorganisatsiooni WHO Eesti esinduse juht Marge Reinapi sõnul on vaktsineerimine on pika-aegne investeering nii täiskasvanute kui meie laste tervisesse ning heaolusse. „Vaktsiinid päästavad maailmas igal aastal miljoneid elusid, nende tulemusel väldime nakkushaiguseid ja nende tüsistusi, sealhulgas ka surmajuhte,“ ütles Reinap.

 

Euroopa selleaastase vaktsineerimisnädala hüüdlauseks on „Enneta, kaitse, vaktsineeri“. Vaktsineerimisnädalat tähistatakse 24. aprillist 30. aprillini.

 

Terviseamet on sotsiaalministeeriumi valitsemisalas tegutsev valitsusasutus, kelle tegevuse eesmärgiks on tervisliku elu- ja õpikeskkonna kujundamisele suunatud rahvastiku tervise poliitika elluviimine tervishoiu-, tervisekaitse-, kemikaaliohutuse ja meditsiiniseadmete valdkonnas.

 

Lisainfo: www.vaktsineeri.ee/revaktsineeri