Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Vaegnägijatele
Laste vaktsineerimine

Iga lapse organismi kaitseb immuunsüsteem. Meie võimuses on seda süsteemi tema eripärasid arvestades tugevamaks muuta. Lapsena saadud vaktsiinide toel suudab keha edaspidi edukalt võidelda haigusetekitajatega ning ennast iseseisvalt kaitsta.

Loe edasi
Täiskasvanutele

Täiskasvanu puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Loe edasi
Lähen vaktsineerima

Teadus ja tehnoloogia on andnud meie käsutusse mõjusa vahendi võitlemaks nakkushaigustega.

Vahendi, mis tagab tervise täna ja aastateks ette. Vaktsineerimisega kaitseb inimene nii enda, lähedaste kui ka paljude teiste tervist. Mida vähem on haigustel kandepinda, seda tagasihoidlikum on nende levik.

Siit leiad info vaktsineerimispunktide kohta.

Loe edasi

Terviseamet toetab kooliõdede üleskutset lastevanematele vaktsineerida kindlasti oma lapsi leetrite-mumpsi-punetiste vastu

14. Märts 2019

Meditsiinitöötaja

Aasta algusest on Eestis registreeritud 11 leetrite haigusjuhtu. Leetrite ebasoodsa olukorra taustal nii Euroopas kui ka maailmas ei ole välistatud uute leetrite haigusjuhtude sissetoomine Eestisse ja haiguse kohalik levik. Seega on ülioluline tagada meie lastel vajalik immuniseerimisega hõlmatuse tase, mis hoiab ära haiguse levikut.  

 

Tuletame lapsevanematele meelde, et käesoleval ajal vaktsineeritakse Eestis immuniseerimiskava kohaselt lapsi leetrite vastu vanuses 1 aasta (MMR1) ja revaktsineeritakse vanuses 13 aastat (MMR2).

 

2018. aasta andmete kohaselt jäi Eestis 1-14-aastaste laste seas vaktsineerimata, ehk MMR vaktsiini esimene doos tegemata, 10 406 lapsel. 13-14-aastaste laste seas on revaktsineerimata, ehk teine MMR vaktsiini doos saamata 4545 lapsel.

 

Tähtis on iga vaktsineeritud laps!

Iga vaktsineerimata laps suurendab enda ja teiste haigestumise võimalust ning haigustekitaja leviku võimalust elanikkonnas tervikuna.