Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Доступность
Детская вакцинация

Организм каждого ребенка защищает иммунная система. В наших силах усилить эту систему с учетом ее особенностей.

Подробнее
Вакцинация взрослых

Взрослые ежедневно соприкасаются с тысячами возбудителей болезни. Иммунная система обеспечивает защиту от них, которая постоянно незаметно работает.

Подробнее
Вакцинация

Наука и технология предоставили в наше распоряжение эффективное средство борьбы с инфекционными болезнями. Средство, которое сохраняет здоровье сегодня и на годы вперед. Вакцинация защищает здоровье и самого человека, и его близких, и многих других. 

Подробнее

Eestis on COVID-19 vastu esimese doosiga vaktsineeritud enam kui 10 000 inimest

09. янв 2021

covid19 vaktsiin

Esimese kahe nädalaga on Eestis COVID-19 vastu esimese vaktsiinidoosiga vaktsineeritud 10 197 inimest. Vaktsineerimisi on tehtud kokku sajas tervishoiu- ja hoolekandeasutuses üle Eesti. Esimese doosiga on praeguseks vaktsineeritud enamus perearstikeskuste töötajatest, ligikaudu 30% haiglavõrgu haiglate töötajatest ning ka esimeste hooldekodude töötajad ja elanikud.

 

Eilse päeva jooksul vaktsineeriti 2225 inimest. Kahe nädala jooksul on vaktsineerimisi teinud sada tervishoiuteenuse osutajat, sh on vaktsineerimisi tehtud 71 perearstiabiasutuses (kus on vaktsineeritud valdav osa kõigi Eesti perearstikeskuste töötajatest), 21 haiglas, kahes kiirabiasutuses, kolmes eriarstiabiasutuses ja kolmes õendusabiasutuses.

 

„Kuigi esimesed vaktsiinitarned on olnud oodatust väiksemad, on praeguseks vaktsineeritud esimese doosiga valdav osa perearstikeskuste töötajatest, ligikaudu 30 protsenti haiglavõrgu arengukava haiglate töötajatest ning ka esimeste hooldekodude elanikud ja töötajad. Järgmiste nädalate prioriteet on hooldekodude töötajate ja elanike ning haiglate õendushooldusosakondade patsientide vaktsineerimine, kuna nakatumise korral on nendel inimestel väga kõrge risk vajada haiglaravi. Samuti jätkub tervishoiutöötajate vaktsineerimine,“ ütles sotsiaalminister Tanel Kiik. „Meie tervisesüsteem on vaktsineerimiseks põhjalikult valmistunud, tervishoiutöötajad on läbinud vajalikud täiendkoolitused ning sellega igapäevase ravitöö kõrvalt edukalt alustanud. COVID-19 vaktsineerimine on kulgenud suuremate tõrgeteta ja laieneb järk-järgult tervishoiu- ja hoolekandeasutustesse üle Eesti.“

 

Vaktsineerimisi jätkatakse ka nädalavahetusel. Esmaspäevaks on tervishoiuasutused juba teinud terviseametile vaktsiinitellimusi 5345 vaktsiinidoosi ulatuses, mida kasutatakse põhiosas järgmise nädala esimeste päevade jooksul. Esmaspäeval, 11. jaanuaril jõuab praeguse info kohaselt Eestisse järgmine Pfizer/BioNTech Comirnaty vaktsiini tarne (9750 doosi) ja kolmapäeval, 13. jaanuaril COVID-19 Vaccine Moderna vaktsiini tarne (1200 doosi).

 

Kuna Eestisse jõudvad vaktsiinikogused on esialgu piiratud, siis on koostöös riikliku immunoprofülaktika ekspertkomisjoniga juba suvel määratletud riskirühmad, kellele tuleb võimaldada vaktsineerimist esmajärjekorras:

  • tervishoiuasutuste töötajad, kuna COVID-19 haigetega kokkupuute tõttu on neil suurem risk nakatuda ning vaktsineerimine aitab tagada tervishoiusüsteemi toimepidevuse;
  • hoolekandeasutuste töötajad ja elanikud;
  • 70-aastased ja vanemad inimesed ning teatud krooniliste haigustega inimesed, kelle puhul võib COVID-19 haiguse kulg olla raskem;
  • elutähtsate teenuste osutajad ja teised eesliini töötajad;
  • niipea kui Eestisse jõuab piisav kogus vaktsiini, võimaldatakse vaktsineerimist kogu Eesti elanikkonnale.

„Praegu teadaolevad vaktsiinitarned võimaldavad alustada kõrge ea või tervise tõttu riskirühmas olevate inimeste vaktsineerimisega perearstikeskustes jaanuari lõpus ning põhiosas lähikuudel. Täpsemat infot riskirühmade vaktsineerimise kohta saame anda paari nädala jooksul, kui oleme saanud Eestisse saabuvate vaktsiinikoguste uuendatud numbrid. Riskirühma kuuluvate inimestega hakatakse võtma ühendust järk-järgult, inimesed ise kuskile pöörduma ei pea,“ lisas minister Kiik.

 

COVID-19 vaktsineerimise eesmärgid on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib COVID-19 haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

 

Allikas: Sotsiaalministeerium