Accessibility
Детская вакцинация

Организм каждого ребенка защищает иммунная система. В наших силах усилить эту систему с учетом ее особенностей.

Подробнее
Вакцинация взрослых

Взрослые ежедневно соприкасаются с тысячами возбудителей болезни. Иммунная система обеспечивает защиту от них, которая постоянно незаметно работает.

Подробнее
Tervishoiutöötajatele

Медицинским работникам принадлежит важнейшая роль в проведении вакцинации. Люди принимают решение под действием информации и разъяснений медицинских работников, собранная ими обратная связь и статистика помогают сориентировать политику вакцинации

Подробнее
Вакцинация перед поездкой

Для предотвращения инфекционных болезней тем, кто отправляется в районы риска, следует самое позднее за 4 недели до выезда обратиться к семейному врачу или в кабинет туристической медицины для проверки состояния здоровья и, при необходимости, вакцинации.

Подробнее

Kes ja millal peaks mõtlema leetrite vastase kaitse uuendamisele?

Alternatiivne tekst

Leetrite vastase kaitse annab kas vaktsineerimine või haiguse läbipõdemine. Haiguse ennetamiseks on olemas liitvaktsiin.

 

Täiskasvanutel, kes ei ole leetreid kas põdenud või pole nende vastu vaktsineeritud (või ei oma enda seisundi kohta infot),  soovitame end vaktsineerida kahe MMR-vaktsiinidoosiga. Kahe vaktsineerimise vaheline aeg peaks olema vähemalt üks kuu. 

 

Ühe doosiga vaktsineeritud täiskasvanud või need, kes kelle kahe doosiga vaktsineerimine jäi aastatesse 1980 – 1992, peaksid end kindlasti revaktsineerima. Seda eriti juhul, kui inimene kas reisib palju, kui ta peres on immuunpuudulikkuse all kannatavaid inimesi või kui ta töötab tervishoiuasutuses.

 

Leetrite vastaste antikehade olemasolu organismis saab lasta kontrollida spetsiaalse uuringu, mida pakuvad erinevad laborid.