Accessibility
Детская вакцинация

Организм каждого ребенка защищает иммунная система. В наших силах усилить эту систему с учетом ее особенностей.

Подробнее
Вакцинация взрослых

Взрослые ежедневно соприкасаются с тысячами возбудителей болезни. Иммунная система обеспечивает защиту от них, которая постоянно незаметно работает.

Подробнее
Tervishoiutöötajatele

Медицинским работникам принадлежит важнейшая роль в проведении вакцинации. Люди принимают решение под действием информации и разъяснений медицинских работников, собранная ими обратная связь и статистика помогают сориентировать политику вакцинации

Подробнее
Вакцинация перед поездкой

Для предотвращения инфекционных болезней тем, кто отправляется в районы риска, следует самое позднее за 4 недели до выезда обратиться к семейному врачу или в кабинет туристической медицины для проверки состояния здоровья и, при необходимости, вакцинации.

Подробнее

Täiskasvanutele mõeldud leetrite vaktsiin jõuab apteekidesse uuel nädalal

Hetkel Eesti turult puuduv MMR vaktsiin (leetrid, punetised, mumps) täiskasvanutele jõuab Eestisse järgmisel nädalal ja hiljemalt reedel, 13. märtsil peaks see olema apteekides saadaval.

Leetrite vastast vaktsineerimist peaksid kaaluma täiskasvanud, kes ei ole leetreid põdenud ning keda ei ole MMR vaktsiiniga vaktsineeritud. Kaitse saamiseks tuleks vaktsineerida  MMR vaktsiini 2 doosiga vähemalt 4 nädalase intervalliga. Vaktsineerimist viivad läbi perearstid või pereõed või vaktsineerimiskabinetid.

Neil, keda on vaktsineeritud MMR vaktsiini ühe doosiga, on soovitatav vaktsineerida ka teise doosiga vähemalt 4 nädalase intervalliga dooside vahel.

Neil, kellel puuduvad andmed varasema vaktsineerimise kohta või kellel seroloogilise uuringu tulemusena on selgunud kaitsva tasemega IgG antikehade puudumine, on soovitatav  vaktsineerida  MMR vaktsiini 2 doosiga vähemalt 4 nädalase intervalliga.

Haigega kokku puutunud ja tõenäoliselt nakatunud inimest võib vaktsineerida leetrite vastu kuni 72 tunni jooksul pärast haigestunuga kokkupuudet. Haigestumisel kulgevad leetrid sel juhul kergemas haigusvormis.

Kindlasti peaksid vaktsineerimisele mõtlema need inimesed, kelle pereliikmetel on diagnoositud immuunpuudulikkus või kelle pereliikmed saavad keemiaravi või muud immuunsust pärssivat ravi.

Tark oleks vaktsineerida neil seni vaktsineerimata inimestel, kes kavandavad reisi piirkonda, kus leetritesse haigestumine on kõrge.

MMR vaktsiin on vastunäidustatud raseduse korral. Pärast vaktsineerimist tuleks võimalikku rasestumist vältida vaktsineerimisele järgneva  kuu jooksul või arsti poolt nimetatud ajal.   

Leetrid läbi põdenud inimene omandab eluaegse immuunsuse haiguse suhtes.

Lapsi vaktsineeritakse Eestis riikliku immuniseerimiskava alusel kahe vaktsiinidoosiga 1- ja 13 aasta vanuses.