Accessibility
Laste vaktsineerimine

Iga lapse organismi kaitseb immuunsüsteem. Meie võimuses on seda süsteemi tema eripärasid arvestades tugevamaks muuta. Lapsena saadud vaktsiinide toel suudab keha edaspidi edukalt võidelda haigusetekitajatega ning ennast iseseisvalt kaitsta.

Подробнее
Täiskasvanutele

Täiskasvanu puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Подробнее
Tervishoiutöötajatele

Tervishoiutöötajatel on väga oluline roll vaktsineerimise elluviimisel. Neilt saadud info ja selgitused mõjutavad inimeste otsuseid ning kogutud tagasiside ja statistika aitavad suunata vaktsineerimispoliitikat.

Подробнее
Reisivaktsineerimine ja profülaktika

Nakkushaiguste vältimiseks peaksid riskipiirkondadesse sõitjad pöörduma vähemalt 4 nädalat enne reisi algust oma perearsti poole või reisimeditsiini kabinetti tervisekontrolliks ja vajadusel ka vaktsineerimiseks.

Подробнее

Meningokokk B nakkuse vastane vaktsiin on kättesaadav

Alates 2013. aastast on meningokoki B-serogrupi vastane vaktsiin (Bexsero) Eestis kättesaadav. Ravimiamet on kandnud selle Eesti ravimiregistrisse.

Selle vaktsiiniga vaktsineeritakse lapsi, noorukeid ja täiskasvanuid järgmiselt:
  • 2-5 kuused imikud: esmaseks vaktsineerimiseks süstitakse kolm 0,5 ml annust intervallidega vähemalt üks kuu ning korduv-vaktsineeritakse ühe annusega vanuses 12-23 kuud;
  • Vaktsineerimata 6-11. kuused imikud: esmaseks vaktsineerimiseks manustatakse kaks 0,5 ml annust intervalliga vähemalt kaks kuud ning korduv-vaktsineeritakse ühe annusega teisel eluaastal;
  • Vaktsineerimata 12-23. kuused lapsed: esmaseks vaktsineerimiseks süstitakse kaks 0,5 ml annust intervalliga vähemalt kaks kuud ning korduv-vaktsineeritakse ühe annusega, kusjuures esmase vaktsineerimise ja korduvannuse süstimise vahe on 12-23 kuud;
  • 2-10. aastased lapsed: esmaseks vaktsineerimiseks süstitakse kaks 0,5 ml annust intervalliga vähemalt kaks kuud. Korduv-vaktsineerimise vajadust ei ole tõestatud;
  • Noorukid alates 11. a ja täiskasvanud: esmaseks vaktsineerimiseks süstitakse kaks 0,5 ml annust intervalliga vähemalt üks kuu. Korduv-vaktsineerimise vajadust ei ole tõestatud.
Vaktsiinitootja märkused:
  • Bexsero ei anna eeldatavalt kaitset kõigi ringlevate B-rühma meningokoki tüvede vastu,
  • andmed vaktsiini kasutamise kohta rasedatel on ebapiisavad,
  • vaktsiini efektiivsust kliinilistes uuringutes ei ole hinnatud,
  • vaktsiini erinevate antigeenide immunogeensus (antikehade moodustumine) hea,
  • kõrvaltoimed kuni 10.a vanustel lastel on järgmised: isutus, unisus, kahvatus, kõhulahtisus, oksendamine, palavik ?38°C ning noorukitel ja täiskasvanutel peavalu, iiveldus, süstekoha valulikkus, turse ja punetus, lihase- ja liigesevalu.