Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Accessibility
Vaccinating children

The body of each child is protected by their immune system. It is in our power to strengthen this system even more, taking into account the characteristics of a child’s immune system.

Read more
Vaccination of adults

An average adult is exposed to thousands of pathogens daily. The immune system, which works continuously and imperceptibly, protects the body from those pathogens.

Read more
Vaccination

Here you can find vaccination points.

Read more

Täiskasvanutel on aeg mõelda teetanuse vastasele immuniseerimisele

07. Mar 2013

Eestis immuniseeritakse lapsi ja noorukeid teetanuse vastu rutiinselt immuniseerimiskava kohaselt järgnevalt:  Vanus              Vaktsiini annus 3 kuud             1. annus (esimene vaktsineerimine)
4,5 kuud          2. annus (teine vaktsineerimine)
6 kuud             3. annus (kolmas vaktsineerimine)
2 aastat            4. annus (esimene revaktsineerimine)
6-7 aastat        5. annus (teine revaktsineerimine)
15-17 aastat    6. annus (kolmas revaktsineerimine)

Kuna pärast järjekordset revaktsineerimist kujunev teetanuse vastane immuunsus püsib kuni kümme aastat, siis näeb immuniseerimiskava ette, et täiskasvanuid tuleb alates 25. eluaastast ja edasi iga kümne aasta möödumisel uuesti teetanuse vastu vaktsineerida.

Terviseameti andmed näitavad, et täiskasvanud ei suhtu tõsiselt kangestuskramptõppe nakatumise ohule. Eestis vaktsineerib end selle tõve vastu aastas 9000-11000 täiskasvanut. Üldse vaktsineeritakse meil aastas keskmiselt 27 000 täiskasvanut, kuid enamikku neist vaktsineeritakse haiglate  traumapunktides  saadud vigastuste või haavade tõttu.

Soovitame oma tervisest hoolivatel inimestel uurida revaktsineerimise võimalust oma perearstilt või pöörduda nakkuskeskusesse või vaktsineerimiskabinetti. Vaktsiin on patsiendile tasuta, kuid vaktsineerijal on õigus võtta patsiendilt teenustasu.

Oluline on lasta kõik vaktsineerimised arstil või õel sisse kanda oma immuniseerimispassi. Immuniseerimispassi peaks kaasas kandma, sest teetanuse vastu vaktsineeritud inimesed ei vaja vigastuse korral täiendavat vaktsineerimist.

Loe teetanuse kohta lisaks siit