Accessibility
Laste vaktsineerimine

Iga lapse organismi kaitseb immuunsüsteem. Meie võimuses on seda süsteemi tema eripärasid arvestades tugevamaks muuta.

Read more
Täiskasvanutele

Täiskasvanu puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Read more
Tervishoiutöötajatele

Tervishoiutöötajatel on väga oluline roll vaktsineerimise elluviimisel. Neilt saadud info ja selgitused mõjutavad inimeste otsuseid ning kogutud tagasiside ja statistika aitavad suunata vaktsineerimispoliitikat.

Read more
Reisivaktsineerimine ja profülaktika

Nakkushaiguste vältimiseks peaksid riskipiirkondadesse sõitjad pöörduma vähemalt 4 nädalat enne reisi algust oma perearsti poole või reisimeditsiini kabinetti tervisekontrolliks ja vajadusel ka vaktsineerimiseks.

Read more

Ilmus raamat lastevanematele laste vaktsineerimisest

Käesoleva aasta suvel ilmus Terviseameti nõuniku Kuulo Kutsari raamat lastevanematele „Lapsevanemale vaktsineerimisest“.

Autor on vaktsineerimise valdkonna hea asjatundjana käsitlenud raamatus laste vaktsineerimist lihtsas ja arusaadavas vormis ning tõestanud lastevanematele nende pisipere kaitsmise vajadust paljude meil ringlevate nakkushaiguste vastu.
Raamatu üheks eemärgiks on kinnitada lastevanematele, et tänapäeval Eestis kasutatavad vaktsiinid on ohutud ja väga hea immuunkaitse loomise võimega, mistõttu need tagavad lapsele kaitse paljude nakkushaiguste vastu aastateks.
Kui aga lapsevanemal tekivad vaktsineerimise osas kahtlused või küsimused, siis tuleb pöörduda vaktsineerimise asjatundjate poole. Nende soovitused põhinevad kogu maailmas tehtud teaduslike uuringute tulemustel ning vaktsineerimise praktilistel kogemustel.
Lugeja leiab raamatust muidki huvitavaid fakte vaktsiinidest ja vaktsineerimise ajaloost.