Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Vaegnägijatele
Laste vaktsineerimine

Iga lapse organismi kaitseb immuunsüsteem. Meie võimuses on seda süsteemi tema eripärasid arvestades tugevamaks muuta. Lapsena saadud vaktsiinide toel suudab keha edaspidi edukalt võidelda haigusetekitajatega ning ennast iseseisvalt kaitsta.

Loe edasi
Täiskasvanutele

Täiskasvanu puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Loe edasi
Lähen vaktsineerima

Teadus ja tehnoloogia on andnud meie käsutusse mõjusa vahendi võitlemaks nakkushaigustega.

Vahendi, mis tagab tervise täna ja aastateks ette. Vaktsineerimisega kaitseb inimene nii enda, lähedaste kui ka paljude teiste tervist. Mida vähem on haigustel kandepinda, seda tagasihoidlikum on nende levik.

Siit leiad info vaktsineerimispunktide kohta.

Loe edasi

A-viirushepatiidi vastasest vaktsineerimisest

28. Sept 2011

Koos Eestis esineva A-viirushepatiidi puhanguga on kasvanud nõudlus A-viirushepatiidi vastase vaktsineerimise suhtes.

Seoses sellega juhib Terviseamet elanikkonna tähelepanu järgmistele asjaoludele:

1. Vaktsineerimine A-viirushepatiidi vastu on näidustatud kõigile Eesti elanikele, kes ei ole varem vaktsineeritud ega põdenud A-viirushepatiiti, eeskätt:

  • lapsed ja täiskasvanud, kellel esinevad kroonilised maksahaigused;
  • toidukäitlejad;
  • A-viirushepatiidi haige lähikontaktsed;
  • vee- ja kanalisatsiooni asutuste töötajad;
  • süstivad narkomaanid;
  • meestega seksivad mehed.

2. Lähikontaktsetele on soovitatav manustada vaktsiini esimene doos 7-14 päeva jooksul pärast kontakti haige inimesega. Hiljem teostatud vaktsineerimine ei kaitse patsienti haigestumisest, kuid võib kergendada haiguse kulgu.

3. A-viirushepatiidi vaktsiini tuleb säilitada temperatuuril +2 kuni +8°C. Juhul kui perearst väljastab teile retsepti vaktsiini ostmiseks, tuleb koheselt pärast vaktsiini ostmist minna perearsti juurde vaktsiini süstima. Kui süsti tegemine pole võimalik 30 min jooksul pärast vaktsiini ostmist, siis tuleb kuni vaktsiini manustamiseni säilitada seda temperatuuril +2 kuni +8°C.

4. Immuniseerimise teostajal tuleb selgitada immuniseerimise vajalikkust ja nõustada patsienti kõikides immuniseerimisega seotud küsimustes.

5. A-viirushepatiidi kogused vaktsiini tarnijate keskladudes ja apteekides on piisavad.