Vaegnägijatele
Laste vaktsineerimine

Iga lapse organismi kaitseb immuunsüsteem. Meie võimuses on seda süsteemi tema eripärasid arvestades tugevamaks muuta.

Loe edasi
Täiskasvanutele

Täiskasvanu puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Loe edasi
Tervishoiutöötajatele

Tervishoiutöötajatel on väga oluline roll vaktsineerimise elluviimisel. Neilt saadud info ja selgitused mõjutavad inimeste otsuseid ning kogutud tagasiside ja statistika aitavad suunata vaktsineerimispoliitikat.

Loe edasi
Reisivaktsineerimine ja profülaktika

Nakkushaiguste vältimiseks peaksid riskipiirkondadesse sõitjad pöörduma vähemalt 4 nädalat enne reisi algust oma perearsti poole või reisimeditsiini kabinetti tervisekontrolliks ja vajadusel ka vaktsineerimiseks.

Loe edasi

A-viirushepatiidi vastasest vaktsineerimisest

Koos Eestis esineva A-viirushepatiidi puhanguga on kasvanud nõudlus A-viirushepatiidi vastase vaktsineerimise suhtes.

Seoses sellega juhib Terviseamet elanikkonna tähelepanu järgmistele asjaoludele:

1. Vaktsineerimine A-viirushepatiidi vastu on näidustatud kõigile Eesti elanikele, kes ei ole varem vaktsineeritud ega põdenud A-viirushepatiiti, eeskätt:

  • lapsed ja täiskasvanud, kellel esinevad kroonilised maksahaigused;
  • toidukäitlejad;
  • A-viirushepatiidi haige lähikontaktsed;
  • vee- ja kanalisatsiooni asutuste töötajad;
  • süstivad narkomaanid;
  • meestega seksivad mehed.

2. Lähikontaktsetele on soovitatav manustada vaktsiini esimene doos 7-14 päeva jooksul pärast kontakti haige inimesega. Hiljem teostatud vaktsineerimine ei kaitse patsienti haigestumisest, kuid võib kergendada haiguse kulgu.

3. A-viirushepatiidi vaktsiini tuleb säilitada temperatuuril +2 kuni +8°C. Juhul kui perearst väljastab teile retsepti vaktsiini ostmiseks, tuleb koheselt pärast vaktsiini ostmist minna perearsti juurde vaktsiini süstima. Kui süsti tegemine pole võimalik 30 min jooksul pärast vaktsiini ostmist, siis tuleb kuni vaktsiini manustamiseni säilitada seda temperatuuril +2 kuni +8°C.

4. Immuniseerimise teostajal tuleb selgitada immuniseerimise vajalikkust ja nõustada patsienti kõikides immuniseerimisega seotud küsimustes.

5. A-viirushepatiidi kogused vaktsiini tarnijate keskladudes ja apteekides on piisavad.