Vaegnägijatele
Laste vaktsineerimine

Iga lapse organismi kaitseb immuunsüsteem. Meie võimuses on seda süsteemi tema eripärasid arvestades tugevamaks muuta.

Loe edasi
Täiskasvanutele

Täiskasvanu puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Loe edasi
Tervishoiutöötajatele

Tervishoiutöötajatel on väga oluline roll vaktsineerimise elluviimisel. Neilt saadud info ja selgitused mõjutavad inimeste otsuseid ning kogutud tagasiside ja statistika aitavad suunata vaktsineerimispoliitikat.

Loe edasi
Reisivaktsineerimine ja profülaktika

Nakkushaiguste vältimiseks peaksid riskipiirkondadesse sõitjad pöörduma vähemalt 4 nädalat enne reisi algust oma perearsti poole või reisimeditsiini kabinetti tervisekontrolliks ja vajadusel ka vaktsineerimiseks.

Loe edasi

Täiskasvanutel on aeg mõelda teetanuse vastasele immuniseerimisele

Eestis immuniseeritakse lapsi ja noorukeid teetanuse vastu rutiinselt immuniseerimiskava kohaselt järgnevalt:  Vanus              Vaktsiini annus 3 kuud             1. annus (esimene vaktsineerimine)
4,5 kuud          2. annus (teine vaktsineerimine)
6 kuud             3. annus (kolmas vaktsineerimine)
2 aastat            4. annus (esimene revaktsineerimine)
6-7 aastat        5. annus (teine revaktsineerimine)
15-17 aastat    6. annus (kolmas revaktsineerimine)

Kuna pärast järjekordset revaktsineerimist kujunev teetanuse vastane immuunsus püsib kuni kümme aastat, siis näeb immuniseerimiskava ette, et täiskasvanuid tuleb alates 25. eluaastast ja edasi iga kümne aasta möödumisel uuesti teetanuse vastu vaktsineerida.

Terviseameti andmed näitavad, et täiskasvanud ei suhtu tõsiselt kangestuskramptõppe nakatumise ohule. Eestis vaktsineerib end selle tõve vastu aastas 9000-11000 täiskasvanut. Üldse vaktsineeritakse meil aastas keskmiselt 27 000 täiskasvanut, kuid enamikku neist vaktsineeritakse haiglate  traumapunktides  saadud vigastuste või haavade tõttu.

Soovitame oma tervisest hoolivatel inimestel uurida revaktsineerimise võimalust oma perearstilt või pöörduda nakkuskeskusesse või vaktsineerimiskabinetti. Vaktsiin on patsiendile tasuta, kuid vaktsineerijal on õigus võtta patsiendilt teenustasu.

Oluline on lasta kõik vaktsineerimised arstil või õel sisse kanda oma immuniseerimispassi. Immuniseerimispassi peaks kaasas kandma, sest teetanuse vastu vaktsineeritud inimesed ei vaja vigastuse korral täiendavat vaktsineerimist.

Loe teetanuse kohta lisaks siit