Vaegnägijatele
Laste vaktsineerimine

Iga lapse organismi kaitseb immuunsüsteem. Meie võimuses on seda süsteemi tema eripärasid arvestades tugevamaks muuta.

Loe edasi
Täiskasvanutele

Täiskasvanu puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Loe edasi
Tervishoiutöötajatele

Tervishoiutöötajatel on väga oluline roll vaktsineerimise elluviimisel. Neilt saadud info ja selgitused mõjutavad inimeste otsuseid ning kogutud tagasiside ja statistika aitavad suunata vaktsineerimispoliitikat.

Loe edasi
Reisivaktsineerimine ja profülaktika

Nakkushaiguste vältimiseks peaksid riskipiirkondadesse sõitjad pöörduma vähemalt 4 nädalat enne reisi algust oma perearsti poole või reisimeditsiini kabinetti tervisekontrolliks ja vajadusel ka vaktsineerimiseks.

Loe edasi

Poliomüeliit e lastehalvatustõbi levib maailmas reisijate kaudu

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) Rahvusvaheliste Tervise-eeskirjade Erakorraline Komitee tunnistas poliomüeliidi leviku maailmas rahvusvahelise tähtsusega rahvatervise erakorraliseks olukorraks ning soovitab sellega seoses reisijatel, kes plaanivad külastada järgmisi riike: Pakistan, Afganistan, Kamerun, Süüria, Iraak, Iisrael, Ekvatoriaal Guinea, Etioopia, Nigeeria või Somaalia kontrollida enda poliomüeliidivastase vaktsineerimise staatust.

Juhul kui teid ei ole viimase 10 aasta jooksul vaktsineeritud lastehalvatustõve vastu või see ei ole dokumentaalselt kinnitatud, tuleks lasta end poliomüeliidi vastu vaktsineerida 4 nädalat kuni 12 kuud enne nimetatud riikidesse reisimist.

Kõikidesse neisse riikidesse reisimisel on otstarbekas kaasa võtta polomüeliidi vastu vaktsineerimist tõendav dokument, milleks on rahvusvaheline sertifikaat (International Certificate of Vaccination or Prophylaxis). Kui teil vaktsineerimist tõendavat dokumenti ei ole, siis võite end, olgugi, et eelnevalt vaktsineeritud, leida olukorrast, kus riigist lahkudes nõutakse täiendavat vaktsineerimist poliomüeliidi vastu.

2013. aastal oli 60 protsenti lastehalvatuse juhtudest maailmas seotud polioviiruste rahvusvahelise levikuga. Käesoleval aastal on jätkunud polioviiruste levik riigist riiki: Pakistanist Afganistani, Süüriast Iraaki ja Kamerunist Ekvatoriaal Guineasse.

Eestis alustati laste poliomüeliidi vastase vaktsineerimisega aastal 1958. Viimased lastehalvatuse haigusjuhud registreeriti meil 1961. aastal. Enne vaktsineerimisega alustamist haigestus Eestis lastehalvatusse aastas kuni 1000 last.