Vaegnägijatele
Laste vaktsineerimine

Iga lapse organismi kaitseb immuunsüsteem. Meie võimuses on seda süsteemi tema eripärasid arvestades tugevamaks muuta.

Loe edasi
Täiskasvanutele

Täiskasvanu puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Loe edasi
Tervishoiutöötajatele

Tervishoiutöötajatel on väga oluline roll vaktsineerimise elluviimisel. Neilt saadud info ja selgitused mõjutavad inimeste otsuseid ning kogutud tagasiside ja statistika aitavad suunata vaktsineerimispoliitikat.

Loe edasi
Reisivaktsineerimine ja profülaktika

Nakkushaiguste vältimiseks peaksid riskipiirkondadesse sõitjad pöörduma vähemalt 4 nädalat enne reisi algust oma perearsti poole või reisimeditsiini kabinetti tervisekontrolliks ja vajadusel ka vaktsineerimiseks.

Loe edasi

Nobeli 2011.a meditsiinipreemia määrati immunoloogidele

Bruce Beutleri ja Jules Hoffmanni teadustööd tunnustati selliste valguretseptorite avastamise eest, mis võivad siduda baktereid ja teisi haigustekitavaid mikroorganisme ning aktiveerida organismi loomuliku immuunsüsteemi talitluse.

Dr B. Beutler on La Jolla (Kalifornia) Scrippsi Teadusliku Uurimise Instituudi geneetika ja immunoloogia professor.  Dr J. Hoffmann on Strasbourgi (Prantsusmaa) Rahvusliku Teadusuuringute Keskuse professor ja vanemteadur.

Kolmas Nobeli preemia saanud teadlane Ralph Steinman oli New Yorki Rockefelleri Ülikooli rakubioloog, kes kahjuks suri 30. septembril 2011.a. Dr R. Steinman avastas dendriitrakkude omaduse aktiveerida T-lümfotsüüdid, käivitada rakuimmuunvastuse ja kujundada organismi tunginud haigustekitaja vastu immunoloogilise mälu. Tema uuringutulemuste põhjal loodi esimesed vähi ravi-vaktsiinid.

Nende kolme immunoloogi teadusuuringute tulemused on olnud epohhiloovad arstiteaduse ajaloos, mis on taganud paljude nakkushaiguste vastu uut liiki vaktsiinide loomise.