Vaegnägijatele
Laste vaktsineerimine

Iga lapse organismi kaitseb immuunsüsteem. Meie võimuses on seda süsteemi tema eripärasid arvestades tugevamaks muuta.

Loe edasi
Täiskasvanutele

Täiskasvanu puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Loe edasi
Tervishoiutöötajatele

Tervishoiutöötajatel on väga oluline roll vaktsineerimise elluviimisel. Neilt saadud info ja selgitused mõjutavad inimeste otsuseid ning kogutud tagasiside ja statistika aitavad suunata vaktsineerimispoliitikat.

Loe edasi
Reisivaktsineerimine ja profülaktika

Nakkushaiguste vältimiseks peaksid riskipiirkondadesse sõitjad pöörduma vähemalt 4 nädalat enne reisi algust oma perearsti poole või reisimeditsiini kabinetti tervisekontrolliks ja vajadusel ka vaktsineerimiseks.

Loe edasi

Arstitudengite uued loengud perekoolides

24. aprillil kell 16.00 Ida-Tallinna Keskhaigla ja 29. aprillil kell 13.00 Tartu Ülikooli Kliinikumi perekoolides toimuvad järgmised arstitudengite loengud lastevanematele, kus jagatakse informatsiooni vaktsineerimise kohta. Tegemist on arstitudengite vabatahtliku algatusega, loengud on lastevanematele tasuta.  Loengute ettevalmistusega seotud tehnilised kulutused kompenseerib Sotsiaalministeerium.

Arstiüliõpilase Karmen Stimmeri sõnul on nende jaoks tegu on kasuliku praktilise harjutusega. „Lisaks sellele, et ma tean tänu loengutele vaktsineerimisest rohkem kui keskmine arstitudeng, annab see ka hea kogemuse, kuidas patsientidega tundlikel teemadel suhelda. Vaktsineerimisest rääkides on väga suur osakaal emotsioonidel. Eriti tundlik teema on imikute vaktsineerimine. Perekoolide loengutes osalevad peamiselt lapseootel naised ja nende kaaslased. Just nemad otsustavad oma laste vaktsineerimise üle ning me ei taha, et nad teeksid seda kontrollimata taustaga informatsioonist lähtudes. Loengutes anname tõenduspõhist informatsiooni vaktsineerimise kohta, et vanemad saaksid teha teadliku valiku.“

Kui sul on küsimusi, kahtlusi või tahad lihtsalt kinnitust oma varasematele seisukohtadele, siis osale. Rohkem infot tudengite ja loengusarjade kohta leiad siit