Accessibility
Vaccinating children

The body of each child is protected by their immune system. It is in our power to strengthen this system even more, taking into account the characteristics of a child’s immune system.

Read more
Vaccination of adults

An average adult is exposed to thousands of pathogens daily. The immune system, which works continuously and imperceptibly, protects the body from those pathogens.

Read more
For healthcare workers

Healthcare workers professionals play a very important role in conducting vaccination. The information and explanations received from them affect people's decisions, and the feedback and statistics collected help direct vaccination policies.

Read more
Travel vaccination

In order to avoid infectious diseases, travellers to risk areas should turn to their own family physician or travel medicine office at least 4 weeks before the trip, for a medical examination and, if necessary, to get vaccinated.

Read more

Vaktsineerimine COVID-19 pandeemia ajal: küsimused ja vastused lapsevanematele

 

1. Kas minu last tuleks vaktsineerida COVID-19 pandeemia ajal?

Jah, on oluline, et Teie laps saaks kõik immuniseerimiskava vaktsiinid õigeaegselt - need kaitsevad teda nüüd ja tulevikus paljude ohtlike haiguste eest. Järgige oma riigi, perearstide ja koolitervishoiuteenuse osutajate soovitusi. Neilt saate teada, kus ja millal vaktsineerida. Kui immuniseerimisteenused on Teie piirkonnas ajutiselt peatatud COVID-19 pandeemia tõttu, veenduge, et Teie laps saaks kõik tegemata jäänud vaktsineerimised kohe pärast plaaniliste vaktsineerimisteenuste taastamist.

 

2. Kas minu lapse vaktsineerimine on ohutu COVID-19 pandeemia ajal?

Jah, Teie last võib vaktsineerida. COVID-19 ei põhjusta vaktsiinide ega vaktsineerimisega seotud spetsiifilist riski.

 

3. Meile öeldi, et COVID-19 pandeemia ajal peaks võimalikult palju kodus olema. Kas vaktsineerimist tuleks edasi lükata, kuni COVID-19 pandeemia lõppeb?

Ei. Oluline on jätkata oma lapse vaktsineerimist nii palju kui võimalik, isegi COVID-19 pandeemia ajal. Tervishoiuasutused teevad kõik selleks, et vaktsineerimisteenused toimiksid, kuna laste immuniseerimine nakkushaiguste vastu on rahvatervise oluline osa.

 

4. Kas vaktsineerimine teiste nakkushaiguste vastu võib kaitsta minu last või mind COVID-19sse nakatumise eest?

Praegu puuduvad tõendid selle kohta, et vaktsineerimine teiste haiguste, näiteks lastehalvatuse või tuberkuloosi vastu, aitaks vältida COVID-19 nakatumist või vähendada haiguse sümptomite raskust.

Vaktsineerimisega saate kaitsta ennast ja oma last muude nakkushaiguste eest.

 

5. Kas minu laps saab oma järjekordset vaktsiini, kui tal on köha või palavik ning  COVID-19 testi ei ole tehtud?

Kui Teie laps ei tunne end hästi, informeerige sellest kindlasti vaktsineerijat enne vaktsineerimisele minekut. Vaktsineerija annab nõu, kas vaktsineerimine tuleks edasi lükata.

 

6. Mida peaksin tegema, kui mu lapsel on COVID-19 testi tulemus positiivne, kuid sümptomid pole rasked?

COVID-19 sümptomid (nt palavik ja/või köha) ei ole iseenesest vaktsineerimise vastunäidustus, kuid on äärmiselt oluline, et igaüks, kellel on COVID-19 sümptomid, jääks isoleerituks, et vältida viiruse edasist levikut. Informeerige sellest kindlasti vaktsineerijat enne vaktsineerimisele minekut. Vaktsineerija annab nõu, kas vaktsineerimine tuleks edasi lükata.

 

7. Kas on olemas vaktsiin COVID-19 vastu?

Ei. COVID-19 on uus haigus ja selle ennetamiseks ei ole veel vaktsiini. Mitme riigi teadlased tegelevad sellise vaktsiini väljatöötamisega. WHO teeb koostööd kõigi huvitatud osapooltega tagamaks, et niipea kui on olemas ohutu ja tõhus vaktsiin, jagatakse see õiglaselt kõigile abivajajatele.

 

Laste vaktsineerimine COVID-19 pandeemia ajal: küsimused ja vastused venekeelsena leiab SIIT.