Accessibility
Vaccinating children

The body of each child is protected by their immune system. It is in our power to strengthen this system even more, taking into account the characteristics of a child’s immune system.

Read more
Vaccination of adults

An average adult is exposed to thousands of pathogens daily. The immune system, which works continuously and imperceptibly, protects the body from those pathogens.

Read more
For healthcare workers

Healthcare workers professionals play a very important role in conducting vaccination. The information and explanations received from them affect people's decisions, and the feedback and statistics collected help direct vaccination policies.

Read more
Travel vaccination

In order to avoid infectious diseases, travellers to risk areas should turn to their own family physician or travel medicine office at least 4 weeks before the trip, for a medical examination and, if necessary, to get vaccinated.

Read more

Arstitudengite uued loengud perekoolides

24. aprillil kell 16.00 Ida-Tallinna Keskhaigla ja 29. aprillil kell 13.00 Tartu Ülikooli Kliinikumi perekoolides toimuvad järgmised arstitudengite loengud lastevanematele, kus jagatakse informatsiooni vaktsineerimise kohta. Tegemist on arstitudengite vabatahtliku algatusega, loengud on lastevanematele tasuta.  Loengute ettevalmistusega seotud tehnilised kulutused kompenseerib Sotsiaalministeerium.

Arstiüliõpilase Karmen Stimmeri sõnul on nende jaoks tegu on kasuliku praktilise harjutusega. „Lisaks sellele, et ma tean tänu loengutele vaktsineerimisest rohkem kui keskmine arstitudeng, annab see ka hea kogemuse, kuidas patsientidega tundlikel teemadel suhelda. Vaktsineerimisest rääkides on väga suur osakaal emotsioonidel. Eriti tundlik teema on imikute vaktsineerimine. Perekoolide loengutes osalevad peamiselt lapseootel naised ja nende kaaslased. Just nemad otsustavad oma laste vaktsineerimise üle ning me ei taha, et nad teeksid seda kontrollimata taustaga informatsioonist lähtudes. Loengutes anname tõenduspõhist informatsiooni vaktsineerimise kohta, et vanemad saaksid teha teadliku valiku.“

Kui sul on küsimusi, kahtlusi või tahad lihtsalt kinnitust oma varasematele seisukohtadele, siis osale. Rohkem infot tudengite ja loengusarjade kohta leiad siit